DB ENERGY SA: przeniesienie notowań na rynek regulowany

25/04/2023
Krzysztof Piontek prezes DB Energy podczas debiutu spółki na GPW

Spółka DB ENERGY zajmująca się poprawą efektywności energetycznej w przemyśle, przeniosła się po czterech latach z małej giełdy NewConnect na rynek regulowany. Debiut miał miejsce 25 kwietnia 2023 r.

DB Energy SA jest liderem w branży usług efektywności energetycznej dla przemysłu. Firma realizuje projekty poprawy efektywności energetycznej w dużych i średnich zakładach przemysłowych w formule generalnego wykonawstwa oraz ESCO.

Audyt pozwala zidentyfikować przedsięwzięcia służące poprawie efektywności energetycznej w przedsiębiorstwie. Dane pozyskane w trakcie audytu umożliwiają przygotowanie koncepcji projektowej inwestycji, optymalnego modelu finansowania projektów oraz wniosku o przyznanie świadectw efektywności energetycznej (tzw. białe certyfikaty).

W ciągu 13 lat działalności spółka wykonała ponad 1200 projektów efektywności energetycznej generując inwestycje o wartości ponad 4,8 mld zł, co przełożyło się na redukcję zużycia energii przekraczającą 8,3 TWh i dało rocznie ok. 1,7 mld zł oszczędności klientom. Spółka złożyła łącznie wnioski na białe certyfikaty o wartości ponad 450 mln zł, z czego już ok. 200 mln zł zostało przyznane ich klientom (tj. 37% całego rynku za lata 2017/2018).

DB Energy jest 417. spółką na rynku głównym GPW. To 6. debiut w tym roku, 5. podmiot w sektorze Instalacje budowlane i telekomunikacja.

RE

Zapisz się na bezpłatny newsletter