Eaton inwestuje w biznes E-Mobility w Tczewie

27/01/2022

Firma Eaton zainwestuje ponad 20 milionów dolarów w rozbudowę swojego biznesu E-Mobility w Tczewie. Inwestycja obejmie nowoczesne laboratorium oraz trzy nowe, zautomatyzowane linie produkcyjne do wytwarzania komponentów do pojazdów elektrycznych.

Nowe linie będą początkowo produkować falowniki trakcyjne dla jednego z głównych europejskich producentów samochodów. Urządzenia dla nowych linii są obecnie instalowane, a rozpoczęcie produkcji planowane jest na pierwszy kwartał 2023 roku.

Falowniki będą wyposażone w innowacyjny system, który dokładnie monitoruje i kontroluje zużycie energii przez pojazdy elektryczne podczas przyspieszania i hamowania, co pozwala zaoszczędzić energię i zwiększyć zasięg. Dodatkowo, wysoce wydajne falowniki przyczynią się do wydłużenia żywotności baterii. W przyszłości w zakładzie będą produkowane dodatkowe rozwiązania z zakresu E-Mobility, w tym ładowarki pokładowe i jednostki dystrybucji mocy. 

Zobacz także: Infrastruktura ładowania pojazdów elektrycznych

Eaton jest obecny w Tczewie od 1996 roku. Oprócz nowych produktów E-Mobility dla systemów pojazdów elektrycznych, zakład w Tczewie będzie kontynuował produkcję istniejących linii produktowych, w tym sprzęgieł, sprężarek, mechanizmów różnicowych, komponentów do skrzyń biegów, technologii redukcji emisji paliw oraz formowania wtryskowego tworzyw sztucznych.

Nowa inwestycja Eaton otrzymała wsparcie z rządowego programu Polska Strefa Inwestycji. Umowa została podpisana 25 stycznia 2021 r.

Zobacz także: Phoenix Contact otworzył fabrykę E-Mobility w Polsce

Eaton dostarcza zrównoważone rozwiązania, które pomagają klientom efektywnie zarządzać energią elektryczną, hydrauliczną i mechaniczną. W 2020 roku przychody firmy Eaton wyniosły 17,9 mld USD. Firma obsługuje rynki w ponad 175 krajach. Zatrudnia około 87 tys. pracowników.

RE, fot. Eaton

Zapisz się na bezpłatny newsletter