Program do projektowania instalacji PV – nowe funkcje Solar.creator

25/11/2021
Fronius Solar.creator

Od sierpnia 2021 r. przez stronę internetową dostępne jest narzędzie służące do konfiguracji instalacji fotowoltaicznych – Fronius Solar.creator. Już teraz pojawiły się kolejne, nowe funkcje, które są przydatne dla instalatorów i projektantów systemów. Integracja rozwiązań do ładowania samochodów elektrycznych oraz systemów akumulacji energii podnoszą wartość tego narzędzia, które pozostaje bezpłatne.

Wiele funkcji Solar.creator oferuje coś więcej niż tylko samą możliwość planowanie instalacji PV. Bezpłatne narzędzie wspiera wszystkie etapy konfiguracji online, począwszy od wyboru lokalizacji po gotowy raport. Wydajne połączenie z różnymi bazami danych (bazy danych o modułach, baza danych o pogodzie, integracja z Google Maps) generuje najlepszy z możliwych wyników.

Aby zapewnić możliwość optymalnego i pełnozakresowego planowania instalacji, Solar.creator automatycznie dostarcza propozycji kolejnych rozwiązań, jak na przykład dobór odpowiedniego akumulator, a w przyszłości także możliwości użycia rozwiązań do podgrzania wody lub inteligentnego rozwiązania do ładowania samochodów elektrycznych. Na koniec procesu wyniki projektu można przygotować w indywidualny i przejrzysty sposób.

Zobacz także: Dom z fotowoltaiką – jeszcze bardziej inteligentny

Funkcjonalność narzędzia opiera się na łatwym logowaniu użytkowników przez już posiadane konta na Solar.web. Ponadto dostęp umożliwia projektowanie dowolnej liczby instalacji w ramach jednego konta. Przejrzysta wizualizacja zapewnia dobrą czytelność projektów a intuicyjny charakter sprawia, że użytkownik prowadzony jest przez proces planowania krok po kroku.

Zobacz także: PV Manager – Projektowanie instalacji PV

RE, fot. Fronius

Zapisz się na bezpłatny newsletter