Elastyczność w projektowaniu instalacji fotowoltaicznych – PV Manager

12/05/2021
PV Manager firmy IBC Solar
  • IBC SOLAR AG przedstawia nową wersję swojego bardzo udanego narzędzia do planowania – PV Manager.
  • Oprócz ulepszeń interfejsu użytkownika dla jeszcze bardziej intuicyjnej obsługi, PV Manager jest teraz dostępny w wersji do pobrania, oferując nowe opcje elastycznego dostępu.
  • Polska wersja programu jest w trakcie opracowania.

PV Manager to narzędzie do planowania systemów fotowoltaicznych podłączonych do sieci w sektorze mieszkaniowym i komercyjnym. Jako kompleksowe oprogramowanie oferuje szerokie spektrum funkcji planowania, sprzedaży i przetwarzania w jednym systemie. Pomaga instalatorom we wszystkich projektach – od zapytania klienta, poprzez wycenę i zamówienie, po uruchomienie. Sprawdzone oprogramowanie zostało gruntownie przeprojektowane, dzięki czemu instalatorzy PV mogą teraz korzystać z jeszcze bardziej niezawodnej i szybszej platformy, która oferuje również maksymalną elastyczność działania. Narzędzie planowania działa teraz jako samodzielny program w chmurze, który jest niezależny od przeglądarek. Zapewnia to instalatorom łatwy, bezpieczny i szybki dostęp z dowolnego miejsca iw dowolnym czasie.

Zobacz także: Moc zainstalowana fotowoltaiki

Wszechstronne funkcje narzędzia do planowania są przejrzyste i łatwe w użyciu. Ułatwia to nie tylko przejrzysta grafika i szczegółowa wizualizacja otoczenia, ale także przejrzysty i rozbudowany interfejs PV Manager. Precyzyjnie dostosowane do potrzeb profesjonalistów i oparte na doświadczeniu instalatorów, automatyczne aktualizacje zapewniają, że oprogramowanie jest zawsze aktualne.

PV Manager w skrócie

Już na etapie planowania systemu fotowoltaicznego na określonej powierzchni dachu, PV Manager pomaga zidentyfikować możliwe obiekty zakłócające i zacienienie, uwzględniając dane pogodowe związane z miejscem. Ponadto narzędzie planowania tworzy kompleksową analizę zużycia własnego, uwzględniającą różne parametry, takie jak elektromobilność czy systemy magazynowania, a także kalkulację rentowności, którą instalator może przesłać klientowi za pomocą jednego kliknięcia. Następnie wszystkie zaplanowane komponenty mogą zostać automatycznie przesłane do sklepu internetowego IBC SOLAR i można rozpocząć zamawianie systemu PV. Użytkownicy mogą również udostępnić ekspertom IBC SOLAR dostęp do swoich projektów, a tym samym uzyskać spersonalizowane porady i wsparcie.

IBC Solar

Zapisz się na bezpłatny newsletter