Habia Cable buduję własną fabrykę w Polsce

29/07/2021
fabryka Habia Cable Poland wizualizacja

Szwedzki producent Habia Cable rozszerza działalność w Polsce. Firma zapowiedziała budowę własnego zakładu produkcyjnego na zakupionym gruncie. Decyzja jest spowodowana wzrostem produkcji w ostatnich trzech latach.

Obecna fabryka Habia Cable Poland znajduje się w miejscowości Lubieszyn koło Szczecina. Rozwój produkcji spowodował, że brakuje powierzchni w wynajmowanym budynku. Spółka matka Beijer Alma zdecydowała się na zakup gruntu pod budowę pierwszej własnej fabryki Habia w Polsce.

Cieszymy się, że ta inwestycja staje się rzeczywistością – to silny sygnał zaufania dla naszej działalności. Nowoczesny obiekt pozwoli nam zapewnić jeszcze lepszą obsługę naszym klientom przez kontynuację stałego wzrostu, który obserwowaliśmy w ostatnich latach – podkreśla Agnieszka Pawłowska, dyrektor zarządzająca Habia Cable Poland.

Nowa fabryka będzie znajdować się w miejscowości Dołuje, w pobliżu istniejącej lokalizacji. Będzie składała się z hali produkcyjno-magazynowej oraz budynku biurowo-administracyjnego. W obiekcie zostaną wykorzystane odnawialne źródła energii. Prace przygotowawcze już trwają, a ich zakończenie spodziewane jest latem 2022 roku.

Zobacz także: Kto wygrywa na rynku kablowym? Wywiad z Maciejem Zającem z firmy NKT

Habia Cable jest producentem specjalistycznych rozwiązań kablowych w sektorach: komunikacyjnym, morskim, przemysłowym, obronnym i energetycznym. Firma została założona w Szwecji w 1941 roku. Zakłady produkcyjne znajdują się w Szwecji, Niemczech, Polsce i Chinach. W 2020 r. firma zatrudniała 518 pracowników i osiągnęła obrót w wysokości 804 mln SEK (około 77 mln EUR). Habia Cable jest w stu procentach własnością szwedzkiego holdingu przemysłowego Beijer Alma, który jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Sztokholmie.

RE

Zapisz się na bezpłatny newsletter