Tele-Fonika inwestuje w zakład bydgoski

23/06/2021
Tele-Fonika Kable Zakład Bydgoszcz

Największy w Polsce producent kabli i przewodów – firma Tele-Fonika – zainwestuje co najmniej 137 milionów złotych w rozbudowę swojej fabryki w Bydgoszczy. Projekt otrzymał wsparcie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

  • Tele-Fonika Kable rozbuduje Zakład Bydgoszcz – powstanie nowa hala produkcyjna.
  • Firma zainwestuje w fabrykę w Bydgoszczy nawet 137 mln zł.

Zakład Bydgoszcz wchodzi w skład Grupy Tele-Fonika Kable SA. Stanowi centrum produkcji kabli elektroenergetycznych średnich, wysokich oraz ekstrawysokich napięć.

Planowana inwestycja będzie polegać na rozbudowie obecnego zakładu w Bydgoszczy poprzez budowę nowej hali produkcyjnej o powierzchni ok. 6,7 tys. mkw. wraz z estakadą i infrastrukturą pomocniczą oraz pozostałych budynków obsługujących cały proces produkcyjny.
W ramach prac budowlanych przedsiębiorstwo planuje również budowę infrastruktury pomocniczej m.in. doprowadzenie niezbędnych dróg do nowej hali, budowę placów składowych i budynków w celu zintegrowania obecnej części zakładu z nową inwestycją i zapewnienia odpowiedniego ciągu produkcyjnego.

Grupa Tele-Fonika Kable znajduje się w światowej czołówce firm branży kablowej. Jest wiodącym europejskim producentem kabli i przewodów o znaczącym potencjale rozwojowym, ze stuprocentowym polskim kapitałem. W 2019 r. przychody netto ze sprzedaży wyniosły 3,3 mld zł. Za 2020 r. spółka spodziewa się zwiększenia sprzedaży do 3,5 mld zł.
Produkty przedsiębiorstwa znajdują swoich odbiorców w ponad 80 krajach. W skład Grupy Tele-Fonika Kable wchodzi obecnie kilka spółek handlowych odpowiadających za dystrybucję wyrobów na całym świecie, 8 zakładów produkcyjnych (4 zlokalizowane w Polsce, 1 – w Serbii, 1 – na Ukrainie oraz 2 – w Wielkiej Brytanii) oraz Zakład Recyklingu Odpadów Kablowych w Polsce. 

Zobacz także: Rynek kablowy w Polsce

RE

Zapisz się na bezpłatny newsletter