LUG rozważa inwestycję w Królestwie Maroka

22/01/2021
realizacja LUG w Maroku

LUG planuje rozwój biznesu w Maroku, dlatego złożył deklarację zainteresowania bezpośrednią inwestycją w tym kraju.

Produkty LUG są już obecne na rynku marokańskim, od kilku lat oświetlają obiekty w północnej części kraju. Oferta spółki spotyka się z rosnącym zainteresowaniem lokalnych inwestorów, stąd deklaracja o chęci rozszerzenia obecności firmy w regionie.

List intencyjny podpisano dnia 21 stycznia 2021 r. w siedzibie LUG w Zielonej Górze. Podczas wizyty, ambasador Królestwa Maroka – Abderrahim Atmoun odwiedził zakład produkcyjny Grupy w Zielonej Górze oraz fabrykę i Centrum Badawczo-Rozwojowe w Nowym Kisielinie.

Podpisany dokument dotyczy uruchomienia projektu inwestycyjnego w obszarze produkcji sprzętu oświetleniowego w Królestwie Maroka w ramach przedsięwzięcia joint venture z lokalnym partnerem. Inwestycja byłaby zlokalizowana w Prowincjach Południowych. Spółka zapowiedziała, że jest gotowa przystąpić do konkretnych rozmów biznesowych w tym zakresie pod przewodnictwem Ambasady Królestwa Maroka w Polsce.

Z dużym zainteresowaniem zapoznaliśmy się z informacjami na temat potencjału inwestycyjnego Królestwa Maroka, ze szczególnym uwzględnieniem planu rozwoju Prowincji Południowych. Dalsza ekspansja zagraniczna jest dla naszej firmy jednym z priorytetów strategicznych, a z uwagi na dużą ilość projektów, w których potencjalnie mogłyby znaleźć zastosowanie nasze produkty, region ten jest zdecydowanie interesującym kierunkiem, który przeanalizujemy pod kątem możliwości lokalizacji inwestycji – podkreśla Ryszard Wtorkowski, prezes zarządu LUG.

Zobacz także: LUG wygrał przetarg na oświetlenie Warszawy

Grupę Kapitałową LUG tworzy 10 spółek działających w Europie, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce, gdzie Maroko jest dziś jednym z najatrakcyjniejszych rynków inwestycyjnych.

Fot. LUG – realizacja LUG w Maroku

RE

Zapisz się na bezpłatny newsletter