LUG planuje inwestycje w Królestwie Maroka

21/09/2021
realizacja LUG w Maroku

LUG planuje rozwój biznesu w Maroku. W styczniu firma złożyła deklarację zainteresowania bezpośrednią inwestycją w tym kraju. Natomiast we wrześniu wzięła udział w misji gospodarczej polskich firm zorganizowanej przez Ambasadę Królestwa Maroka w Polsce.

  • LUG zwiększy aktywność biznesową na rynku marokańskim.
  • W styczniu 2021 r. ambasador Królestwa Maroka – Abderrahim Atmoun odwiedził zakłady LUG.
  • We wrześniu prezes LUG – Ryszard Wtorkowski spotkał się w Królestwie Maroka z przedstawicielami administracji i biznesu.

Wizyta ambasadora Królestwa Maroka w firmie LUG

Produkty LUG są już obecne na rynku marokańskim, od kilku lat oświetlają obiekty w północnej części kraju. Oferta spółki spotyka się z rosnącym zainteresowaniem lokalnych inwestorów, stąd deklaracja o chęci rozszerzenia obecności firmy w regionie. List intencyjny podpisano dnia 21 stycznia 2021 r. w siedzibie LUG w Zielonej Górze. Podczas wizyty, ambasador Królestwa Maroka – Abderrahim Atmoun odwiedził zakład produkcyjny Grupy w Zielonej Górze oraz fabrykę i Centrum Badawczo-Rozwojowe w Nowym Kisielinie.

Podpisany dokument dotyczy uruchomienia projektu inwestycyjnego w obszarze produkcji sprzętu oświetleniowego w Królestwie Maroka w ramach przedsięwzięcia joint venture z lokalnym partnerem. Inwestycja byłaby zlokalizowana w Prowincjach Południowych. Spółka zapowiedziała, że przystąpi do konkretnych rozmów biznesowych w tym zakresie pod przewodnictwem Ambasady Królestwa Maroka w Polsce.

Zobacz także: ALLDAY INSPIRE – klasa premium wśród opraw liniowych oraz konfigurator oświetlenia

Delegacja LUG w Królestwie Maroka

W dniach 12-19 września 2021 r. odbyła się zorganizowana przez Ambasadę Królestwa Maroka w Polsce misja gospodarcza polskich firm do Maroka. W misji wzięła udział delegacja LUG Light Factory na czele z prezesem zarządu – Ryszardem Wtorkowskim.

W ramach misji gospodarczej do Królestwa Maroka przedstawiciele polskiego biznesu odbyli spotkania z przedstawicielami lokalnej administracji i biznesu w Rabacie, Casablance, Layounne i Dakhli. W programie misji znalazł się szereg prezentacji polskich i marokańskich firm, sesji spotkań B2B i B2G oraz wizyt studyjnych w obiektach, które powstały w ramach programów inwestycyjnych w Maroku.

Jednym z najważniejszych punktów agendy misji było spotkanie delegacji z Ministrem Spraw Zagranicznych Królestwa Maroka – Nasserem Bourita. Tematem rozmów prowadzonych w czasie misji gospodarczej były głównie możliwości nawiązania współpracy pomiędzy polskimi a marokańskimi przedsiębiorcami, szanse, jakie stwarzają dla polskich firm strategiczne projekty infrastrukturalne realizowane w Maroku oraz potencjał inwestycyjny poszczególnych regionów kraju.

Nasza firma już od kilku lat realizuje interesujące projekty oświetleniowe na terytorium Królestwa Maroka. Stale rozwijamy współpracę z kluczowymi partnerami w tym kraju i zwiększamy swój udział w rynku. Zorganizowana przez Jego Ekscelencję Ambasadora Atmouna misja gospodarcza, w której wzięliśmy udział, utwierdziła nas w przekonaniu, że Królestwo Maroka jest rynkiem o bardzo wysokim potencjale dla rozwoju naszego biznesu. Na bazie nawiązanych relacji oraz informacji pozyskanych w czasie delegacji z pewnością będziemy w stanie jeszcze bardziej dynamicznie zwiększać swoją aktywność na tym rynku komentuje Ryszard Wtorkowski, prezes zarządu LUG.

Grupę Kapitałową LUG tworzy 10 spółek działających w Europie, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce, gdzie Maroko jest dziś jednym z najatrakcyjniejszych rynków inwestycyjnych.

Fot. LUG – realizacja LUG w Maroku

RE

Zapisz się na bezpłatny newsletter