LUG ma nowego inwestora

28/09/2021

W piątek, 24 września 2021 r.  ujawnił się nowy akcjonariusz spółki LUG, który przekroczył próg 5% w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu. Nowym akcjonariuszem jest spółka MKK3 Sp. z o.o., której właścicielem jest Marcin Grzymkowski, twórca eobuwie.pl – lidera rynku sprzedaży obuwia i akcesoriów online w Europie Środkowo-Wschodniej.

Spółka MKK3 poinformowała w zawiadomieniu, że przed transakcją z dnia 22 września br. posiadała 358 434 akcje stanowiące 4,98% kapitału zakładowego LUG S.A. Po zgłoszonej transakcji udział Marcina Grzymkowskiego, właściciela MKK3, zwiększył się do poziomu 5,03% akcji w kapitale zakładowym, uprawniających do wykonania 362 334 głosów na Walnym Zgromadzeniu LUG S.A.

Cieszy mnie fakt, że ten potencjał do wzrostu dostrzegł Marcin Grzymkowski, przedsiębiorca obdarzony intuicją biznesową i wizją, o czym świadczy sukces marki eobuwie.pl. Dla mnie to bezpośredni dowód na to, że podobnie jak my dostrzega ogromny potencjał rynku profesjonalnego oświetlenia – mówi Ryszard Wtorkowski, prezes zarządu Grupy Kapitałowej LUG S.A.

Według danych agencji analitycznej The Business Research Company, rynek inteligentnego oświetlenia będzie napędzał szybki wzrost inwestycji w rozwiązania charakteryzujące się wyższą efektywnością energetyczną w branży infrastrukturalnej. W 2025 roku wartość sektora ma przekroczyć poziom 22 mld dolarów.

LUG S.A. jest wiodącym producentem profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych dostarczającym produkty zarówno na rynek polski jaki i rynki europejskie. Produkty firmy są dziś dostępne na blisko 70 rynkach i czterech kontynentach nie licząc Europy. Firma pochodzi z Zielonej Góry, a jej założycielem i zarządzającym jest Ryszard Wtorkowski. Od 2007 roku spółka notowana na jest NewConnect.

MKK3 Sp. z o.o. zajmuje się doradztwem finansowym. Siedziba znajduje się w Zielonej Górze. Właścicielem spółki jest Marcin Grzymkowski – twórca eobuwie.pl.

Zobacz także: Przemysł oświetleniowy w Polsce

RE

Zapisz się na bezpłatny newsletter