Zmiana na stanowisku prezesa Siemens Polska

30/11/2021
Maciej Zieliński prezes Siemens Polska

Maciej Zieliński obejmie od 1 stycznia 2022 roku stanowisko prezesa Siemens Polska. Nowy prezes jest związany z firmą od 2003 roku.

Nowy prezes jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na kierunku Inżynieria mechaniczna i robotyka. Przez ostatnie 6 lat pełnił funkcję CEO Siemensa na Ukrainie. Wcześniej, od 2011, pełnił obowiązki dyrektora działu Automation, Process Industries and Drives oraz dyrektora sprzedaży działu Industrial Automation and Drive Technology w Siemens Rosja. W latach 2003-2011 pracował w Siemens Polska kierując jednym z obszarów ramach działu Digital Industries.

Maciej Zieliński zastąpił Monikę Bettman (CEO Siemens Polska od kwietnia 2018 r.). Będzie pełnił dwie równoległe funkcje: prezesa zarządu oraz dyrektora działu Digital Industries w Siemens Polska.

Widzę pilną potrzebę digitalizacji i dekarbonizacji każdej dziedziny polskiej gospodarki. Obydwa trendy mają ogromny wpływ na przyszłość firm w naszym kraju bez względu na branżę. Obowiązkiem liderów rynkowych, takich jak Siemens, jest odpowiedzialne i bezpieczne wdrażanie tych zmian. W ten sposób umożliwiamy przedsiębiorstwom i Polsce, rozwijać się w zrównoważony sposób, a co za tym idzie, pozostawać konkurencyjnymi na tle innych państw – mówi Maciej Zieliński, CEO w Siemens Polska.

Do dnia oficjalnego objęcia stanowiska przez Maciej Zielińskiego spółka Siemens Polska będzie zarządzana przez Danielę Armano-Wallner, członkinię zarządu ds. finansowych.

Zobacz także: Największe systemy magazynowania energii elektrycznej PRZEGLĄD

RE

Zapisz się na bezpłatny newsletter