Prezes Signify Poland wybrany

12/10/2021
Tomasz Książek prezes zarządu Signify Poland Sp. z o.o.

Od 1 października 2021 r. stanowisko prezesa zarządu Signify Poland objął Tomasz Książek. Z firmą związany jest od 26 lat.

  • Tomasz Książek zastąpił Bogdana Rogalę na stanowisku prezesa zarządu Signify Poland Sp. z o.o.
  • Nowy prezes Signify pełni jednocześnie funkcję dyrektora handlowego na Polskę i Kraje Bałtyckie.

Tomasz Książek od lat związany jest z branżą oświetleniową, a swoją ścieżkę zawodową w Signify (dawniej Philips) rozpoczął w 1995 roku. W ciągu swojej 26-letniej kariery pełnił różne funkcje kierownicze wyższego szczebla, m.in. rolę dyrektora marketingu na Europę Środkowo-Wschodnią. Od 2017 roku był wiceprezesem zarządu Signify Poland. Obecnie nadal jest dyrektorem handlowym na Polskę i Kraje Bałtyckie. 

Jesteśmy firmą z wyjątkową 100-letnią historią obecności w Polsce, która od wielu lat wywiera znaczący wpływ na otoczenie biznesowe i społeczne. Objęcie funkcji prezesa zarządu Signify Poland to dla mnie ogromny zaszczyt, a także zobowiązanie do dalszego umacniania pozycji lidera branży, w oparciu o innowacyjne technologie oświetleniowe, nieustanne inwestowanie w zaplecze produkcyjno-badawcze, przy zachowaniu celów zrównoważonego rozwoju – mówi Tomasz Książek, prezes zarządu Signify Poland Sp. z o.o.

Tomasz Książek jako wiceprezes zarządu Signify Poland ściśle współpracował z dotychczasowym prezesem – Bogdanem Rogalą.

Zobacz także: Ambasador oświetlenia w Polsce i Europie Wschodniej przechodzi na emeryturę

Na przestrzeni wielu lat firma Signify (dawniej Philips) ugruntowała swoje znaczenie w Polsce, dynamicznie rozwijając fabryki w Pile, Kętrzynie i Bielsku Białej oraz umacniając pozycję lidera w sprzedaży produktów, systemów i usług oświetleniowych. Biuro handlowe zlokalizowane jest w Warszawie. Baza pracowników firmy w Polsce jest zdecydowanie największą w Europie Wschodniej. W 2020 roku zatrudniała blisko 6000 osób.

RE, fot. Signify

Zapisz się na bezpłatny newsletter