Finał akwizycji na rynku hurtowym – Grodno rozliczyło zakup Magmy

28/12/2020
Grodno centrum dystybucji

W grudniu 2019 r. zarząd Grodno SA poinformował o zawarciu przedwstępnej umowy zakupu 100% udziałów sieci hurtowni elektrotechnicznych Magma. Po upływie roku zakup został sfinalizowany.

Cena zakupu Magmy wyniosła 19,7 mln zł. Płatność została podzielona na trzy transze, a źródłem jej finansowania były środki własne Grodna oraz kredyt bankowy.

Przejęcie Magmy z perspektywy Grodna było bardzo udaną, wręcz modelową transakcją. Wynikało to z racjonalnego doboru celów wobec tej akwizycji, rzeczowych negocjacji i konsekwentnej realizacji uzgodnionych warunków. Kluczowym czynnikiem było sprawne włączenie Magmy w struktury Grupy Grodno. Dziś Magma stabilnie się rozwija i stanowi bardzo cenną część naszej Grupy Kapitałowej – stwierdził Andrzej Jurczak, prezes zarządu Grodno SA.

Grodno jest otwarte na kolejne akwizycje

To 3. duża akwizycja firmy sieciowej przez Grodno i jednocześnie 8. przejęcie w historii spółki. Jak czytamy w komunikacie, zarząd Grodna otwarty jest na kolejne transakcje, zarówno jeśli chodzi o hurtownie elektrotechniczne, jak i firmy działające w szeroko pojętej branży odnawialnych źródeł energii, na której będzie opierać się rozwój Grupy w najbliższych latach. W lipcu 2020 r. zarząd Grodna podpisał list intencyjny dotyczący ustalenia warunków potencjalnego nabycia firmy z branży grzejnictwa i hydrauliki budynkowej.

Grodno to jedna z największych hurtowni elektrotechnicznych w Polsce. Pod względem przychodów zajmuje drugie miejsce.

RE

Fot. Grodno

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter