Ruszyła produkcja paneli pv z dużymi ogniwami. Innowacyjna technologia Alpha HJT

30/09/2022
panele pv REC z dużymi ogniwami

REC Group, międzynarodowa pionierska firma z branży fotowoltaicznej z siedzibą w Norwegii, ogłasza rozpoczęcie produkcji najnowszego panelu fotowoltaicznego REC Alpha Pure-R.

Zaprezentowany w maju 2022 roku na targach Intersolar Europe panel fotowoltaiczny REC Alpha Pure-R wszedł do produkcji na początku września 2022 r. na nowych liniach produkcyjnych w zakładach REC w Singapurze. Alpha Pure-R podwoi moce produkcyjne REC Alpha HJT w Singapurze, z 600 MW do 1,2 GW, co podkreśla zaangażowanie REC w przyszłość tej technologii.

Pierwsze dostawy zostały już zaplanowane. Jeszcze przed rozpoczęciem produkcji firma REC otrzymała zamówienia na panel fotowoltaiczny REC Alpha Pure-R od klientów z USA, Europy i Australii. Ten wczesny sukces świadczy o zaufaniu rynku do innowacji REC i technologii Alpha HJT.

Zobacz także: Niemiecka jakość na polskim dachu

Wykonaliśmy odważny ruch w 2019 roku, wprowadzając REC Alpha jako nasz pierwszy produkt z HJT, w 2021 roku – bezołowiowy i zgodny z dyrektywą RoHS Alpha Pure, a teraz ponownie wyznaczamy nowe standardy. Wraz z REC Alpha Pure-R wprowadzamy na rynek kolejne 600 MW bezołowiowego produktu HJT, opartego jednak na większych ogniwach G12 w kompaktowym formacie panelu dla instalacji w budynkach mieszkalnych. Liczne zamówienia przedprodukcyjne potwierdzają, że nasi klienci mają pełne zaufanie do innowacji REC, a nasz najnowszy produkt dobrze trafia w oczekiwania rynku. Teraz, gdy produkcja jest w toku, klienci na całym świecie mogą wykorzystać w swoich instalacjach zalety związane z mocą, przestrzenią i środowiskiem tego nowego panelu fotowoltaicznego – mówi Jan Enno Bicker, dyrektor generalny REC Group.

REC Alpha Pure-R to najlepsze rozwiązanie pod względem mocy wyjściowej, rozmiaru i śladu środowiskowego. Dzięki zastosowaniu ogniw HJT w dużym formacie G12 w opatentowanej konstrukcji panelu zapewnia on moc wyjściową do 430 Wp, przy zachowaniu powierzchni modułu poniżej 2 mkw. – i udowadnia, że G12 może również sprawdzić się w instalacjach dachowych w budynkach mieszkalnych, gdzie przestrzeń jest ograniczona. Podobnie jak REC Alpha Pure, poprzednia innowacja REC i zdobywca nagrody Intersolar Award 2022, Alpha Pure-R nie zawiera ołowiu i jest zgodny z dyrektywą RoHS, co podkreśla reputację REC jako firmy poważnie traktującej swoje zobowiązania w zakresie ochrony środowiska. Niski współczynnik temperaturowy sprawia, że panel fotowoltaiczny działa wydajnie nawet w cieplejsze dni. Kolejna nowość: panel jest podzielony na cztery łańcuchy, co zmniejsza rozmiary sekcji wyłączających się w warunkach zacienienia. W rezultacie panel może wytwarzać więcej energii, gdy jest częściowo zacieniony.

Zobacz także: Moc zainstalowana fotowoltaiki

Podobnie jak inne panele fotowoltaiczne REC panel REC Alpha Pure-R jest objęty kompleksową gwarancją REC ProTrust, która oferuje konsumentom aż 25 lat spokoju ducha, gdyż gwarancja dotyczy produktu, wydajności i robocizny, z zastrzeżeniem warunków.

Więcej informacji o panelu fotowoltaicznym REC Alpha Pure-R.

RE, fot. REC

Zapisz się na bezpłatny newsletter