Edison Energia produkuje własne panele fotowoltaiczne

18/05/2021
produkcja paneli pv firmy Edison Energy
  • Grupa Edison Energia rozpoczęła produkcję własnych modułów fotowoltaicznych – ALVA Solar Full Black.
  • Wysokowydajne ogniwa połączone z technologią wzbogacona o domieszkę galu znacząco zmniejszają degradację modułu w czasie, gwarantując bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat.

ALVA Solar Full Black to moduły fotowoltaiczne Edison Energia o mocy znamionowej 500 Wp i efektywności przekraczającej 20%. Jednocześnie, po 25 latach funkcjonowania, sprawność paneli PV będzie na poziomie 84,8% wartości początkowej, czyli prawie 5% ponad standard rynkowy. Osiągnięcie tak wysokich parametrów modułów ALVA Solar Full Black możliwe jest dzięki zastosowaniu domieszki galu, która znacząco zmniejsza degradację modułu w czasie oraz nowoczesnej technologii multi-busbarowej (MBB) z zintegrowanymi połączeniami szeregowymi i systemem half-cut. 

Zobacz także: Moc zainstalowana fotowoltaiki

Design modułu ALVA Solar Full Black w połączeniu z wysoką wydajnością oraz zmniejszonym ryzykiem LID, hotspotów i zacienień, czynią go rozwiązaniem dopasowanym do każdego domu jednorodzinnego.

Nasze panele Alva Solar Full Black to wyjątkowe rozwiązanie na polskim rynku, zarówno pod względem technologicznym, jak i zastosowanego designu. Dotychczas byliśmy w Polsce prekursorem stosowania dwustronnych modułów fotowoltaicznych. Teraz chcemy iść o krok dalej, oferując własny, wyjątkowy produkt. Dzięki ALVA Solar Full Black oferujemy klientom najwyższą jakość, ale także kształtujemy trendy na polskim rynku fotowoltaiki w kierunku innowacji – mówi Kamil Sankowski, członek zarządu ds. sprzedaży Edison Energia.

Zobacz film: Alva Solar Full Black firmy Edison Energia

Produkcja własnych modułów to kolejny krok w rozwoju Edison Energia. Firma jest jednym z największych podmiotów na rynku fotowoltaicznym w Europie – jednocześnie instaluje panele fotowoltaiczne, produkuje energię z własnych farm, a także oferuje własne panele fotowoltaiczne najwyższej jakości. Każdego miesiąca 1500 pracowników i współpracowników realizuje 1200 instalacji w domach i firmach klientów.

RE

Zapisz się na bezpłatny newsletter