Bezpłatny e-book o fotowoltaice prosumenckiej

27/05/2020
instaalcja fotowoltaiczna na budynku

TAURON przygotował e-book w całości dotyczący domowych instalacji fotowoltaicznych. Publikacja zawiera najczęściej poszukiwane informacje: od tego, jak pozyskać dotację, przez dobór odpowiedniej mocy, po szczegóły techniczne instalacji.

Na popularność fotowoltaiki wpływa chęć zmniejszenia kosztów eksploatacji budynków, przy jednoczesnej trosce o środowisko. Fotowoltaika doskonale wpisuje się w ten nurt, ponieważ jest skutecznym sposobem pozyskiwania energii ze słońca, a co za tym idzie, obniżenia rachunków. Jednak aby inwestycja w instalacje fotowoltaiczne była opłacalna i efektywna, musi zostać odpowiednio przygotowana.

Co zawiera poradnik?

Poradnik „Fotowoltaika dla domu” zawiera odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania m.in. o opłacalność fotowoltaiki. Czytelnik dowie się także, jak dobrać moc instalacji PV oraz gdzie zwracać się o dofinansowanie lub dotację.

Aby mieć pewność, że instalacja fotowoltaiczna będzie pracować niezawodnie przez wiele lat, należy wybierać rozwiązania oferowane przez sprawdzone i wiarygodne firmy.

Zobacz także: Bezpieczeństwo instalacji fotowoltaicznych

Oprócz wyjaśnień dotyczących kwestii technicznych i finansowych w e-booku przedstawiono także doświadczenia osób, które zamontowały panele fotowoltaiczne oraz powody, dla których zdecydowały się na tę inwestycję.

E-book „Fotowoltaika dla domu” został przygotowany we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Poradnik obejmuje zestawienie aktualnych zasad funkcjonowania programów Czyste Powietrze i Mój Prąd, a także opis możliwości, jakie daje ulga termomodernizacyjna.

Publikacja jest bezpłatna www.tauron.pl/ebook

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter