Sto pytań o fotowoltaikę – bezpłatny ebook

04/05/2021
instaalcja fotowoltaiczna na budynku

Tauron przygotował e-book w całości dotyczący domowych instalacji fotowoltaicznych. Publikacja zawiera odpowiedzi na 100 najczęściej zadawanych pytań o fotowoltaikę. Poradnik został przygotowany z myślą o osobach, które rozważają montaż instalacji fotowoltaicznej.

Po sukcesie pierwszej edycji poradnika, który w krótkim czasie pobrało ponad 15 tys. osób, Tauron przygotował kolejną. Tym razem odpowiada na konkretne pytania, które otrzymał od klientów podczas rozmów z doradcami, w wiadomościach prywatnych czy w mediach społecznościowych. Tym samym porusza zagadnienia, które w kontekście fotowoltaiki rzeczywiście interesują najbardziej właścicieli instalacji PV.

Zdajemy sobie sprawę, że rzetelna wiedza na temat instalacji PV jest najlepszym sposobem przekonania klientów do tego, że warto inwestować w fotowoltaikę  – podkreśla Rafał Soja, prezes zarządu Tauron Sprzedaż.

Co zawiera poradnik?

Poradnik Taurona odpowiada na pytania związane z kosztami i opłacalnością inwestycji w fotowoltaikę, a także ze sposobem rozliczania wyprodukowanej energii. Eksperci Taurona w prosty sposób wyjaśniają zagadnienia techniczne związane z parametrami paneli PV oraz falowników. Analizują wpływ warunków atmosferycznych na efektywność pracy instalacji. Wyjaśniają, w jakich miejscach najlepiej montować panele. Odpowiadają na pytania, dlaczego tak ważne dla stabilności sieci energetycznej, a także dla optymalnego działania fotowoltaiki, jest właściwie dobranie mocy instalacji.
Wśród 100 pytań znalazły się także te dotyczące kwestii praktycznych – analizy dostępnych na rynku ofert, przygotowania się do podpisania umowy z wykonawcą czy formalnościami związanymi z uruchomieniem instalacji.
Dodatkowo eksperci Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie odpowiadają na pytania związane z aktualnie działającymi w Polsce programami finansowania fotowoltaiki. Odpowiadają także na pytania związane z nową edycją programu Mój Prąd.

Poradnik „100 pytań o fotowoltaikę. Odpowiedzi jasne jak słońce” można pobrać ze strony tauron.pl/ebook

Tauron tylko w 2020 roku przyłączył do sieci energetycznej 97,7 tys. mikroelektrowni słonecznych.

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter