Poziomy banner na głównej

Oświetlenie w przetargach SIERPIEŃ

02/09/2020

Raport dotyczy ogłoszonych wyników przetargów na budowę oświetlenia drogowego i ulicznego. Dane zebrała i przeanalizowała redakcja Rynku Elektrycznego.

Liczba ogłoszeń o udzieleniu zamówienia na budowę oświetlenia ulicznego i drogowego w sierpniu 2020 r. wyniosła 68. Zazwyczaj budowa oświetlenia pojawiała się jako część przetargów – dotyczyły one budowy ciągów pieszo-rowerowych, modernizacji chodnika i jezdni czy przebudowy drogi. Inne tematy to: opracowanie dokumentacji technicznej, wykonanie prac elektroenergetycznych.

Na liście zalazły się także przetargi unieważnione. Wśród 68 ogłoszeń było ich 5. Do rozstrzygnięcia nie doszło, ponieważ np. cena oferty była wyższa niż budżet zamawiającego albo nie wpłynęła żadna oferta (lub tylko jedna).

Łączna wartość zamówień związanych z budową oświetlenia, ogłoszonych w sierpniu 2020 r. wyniosła blisko 61 mln zł.

Wśród 68 przetargów 39 odnosiło się wyłącznie do budowy oświetlenia.

Zobacz także: Pierwszy, polski miernik do matrycowego pomiaru rozkładu luminancji na drodze

Najwięcej zamówień było w województwie mazowieckim – 12, następnie w dolnośląskim i pomorskim – po 8. Z pozostałych województwach pojawiły się średnio 3 zamówienia.

Najdroższy przetarg oświetleniowy to Budowa oświetlenia ulicznego w ramach zadania inwestycyjnego o nazwie „Modernizacja i budowa oświetlenia ulicznego” zamówiony przez Gminę Miasta Włocławek. Zlecenie za 1 883 931,64 zł zostało udzielone firmie FBSerwis S.A. z Warszawy.

Przetargi oświetleniowe – wyniki ogłoszone w sierpniu 2020 r. Pobierz bezpłatnie

RE na podstawie BZP

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter