Poziomy banner na głównej

Budowa oświetlenia w przetargach PAŹDZIERNIK

03/11/2020

Raport dotyczy ogłoszonych wyników przetargów na budowę oświetlenia drogowego i ulicznego. Dane zebrała i przeanalizowała redakcja Rynku Elektrycznego.

Liczba ogłoszeń o udzieleniu zamówienia na budowę oświetlenia ulicznego i drogowego w październiku 2020 r. wyniosła 108. Zazwyczaj budowa oświetlenia pojawiała się jako część przetargów – dotyczyły one budowy ciągów pieszo-rowerowych, modernizacji chodnika i jezdni czy przebudowy drogi. Inne tematy to: opracowanie dokumentacji technicznej, wykonanie prac elektroenergetycznych.

Na liście zalazły się także przetargi unieważnione. Wśród 108 ogłoszeń było ich 4. Do rozstrzygnięcia nie doszło, ponieważ np. cena oferty była wyższa niż budżet zamawiającego albo nie wpłynęła żadna oferta (lub tylko jedna).

Łączna wartość zamówień związanych z budową oświetlenia, ogłoszonych w październiku 2020 r. wyniosła blisko 83,7 mln zł.

Wśród 108 przetargów 72 odnosiło się wyłącznie do budowy oświetlenia.

Najwięcej zamówień było w województwach: mazowieckim – 16, śląskim – 15 i wielkopolskim – 12.  W pozostałych województwach pojawiło się średnio 5 zamówień.

Zobacz także: Pierwszy, polski miernik do matrycowego pomiaru rozkładu luminancji na drodze

Najdroższy przetarg to budowa kablowej linii oświetlenia ulicy J. Poniatowskiego w Siedlcach.  Zlecenie za 569 000 zł zostanie wykonane przez firmę Zakład Elektrotechniczny ZELTECH, Stanisław Przesmycki z Siedlec.

Przetargi oświetleniowe – wyniki ogłoszone w październiku 2020 r.

RE na podstawie BZP

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter