Po co Grodnu iluve.com?

07/05/2021
iluve strona główna

Grodno zakupiło iluve.com – internetowy sklep z oświetleniem, który prowadzi sprzedaż lamp i oświetlenia dla klientów indywidualnych, dysponując ofertą ponad 10 000 produktów. Jego zakup umożliwi Grodnu lepsze dotarcie do konsumentów w sieci oraz przełoży się na większe kompetencje w zakresie stosowanych technologii.

Jak podkreśla zarząd, przejęcie iluve.com wzmacnia pozycję Grodna na rynku internetowej sprzedaży B2C. Atutem zakupionego sklepu jest solidna baza klientów. To także doświadczony zespół, know-how i ciekawe rozwiązania, takie jak fotografia produktowa 360°, które docelowo będzie łatwiej implementować w funkcjonujących już kanałach e-commerce.

Połączenie sił daje nam możliwość osiągnięcia dodatkowych przychodów na poziomie 15-20 mln zł – stwierdził Andrzej Jurczak, prezes Grodno S.A.

Grodno na rynku e-commerce

Obecnie Grodno prowadzi w sieci trzy sklepy skierowane do klientów indywidualnych (iluve.com, elektromag.pl, marketelektryczny.pl), dynamicznie rozwija również sprzedaż poprzez Allegro. Rozwój tych kanałów jednym z kluczowych elementów strategii Grupy.

Zobacz także: Kondycja Grupy Grodno

Transakcja zakupu iluve.com wpisuje się w strategiczny plan rozwoju naszych kanałów e-commerce i umożliwianie naszym klientom wielokanałowej dostępności naszych usług. Będziemy rozbudowywać naszą ofertę o dodatkowe usługi wykorzystując do tego naszą sieć sprzedaży i możliwości, jakie daje e-commerce. Potencjał biznesowy związany z obecnością Grodna w sieci jest bardzo duży, dlatego mocno inwestujemy w ten obszar – podsumował prezes.

Spółka nie podaje kwoty transakcji.

W 2019 roku iluve.com Sp. z o.o. poniosła stratę netto w wysokości 801 661,70 zł, przy przychodach netto ze sprzedaży 5 038 782,06 zł.

Grupa Grodno to sieć hurtowni elektrotechnicznych w Polsce. Pod względem przychodów zajmuje drugie miejsce wśród największych dystrybutorów elektrotechniki.

RE

Zapisz się na bezpłatny newsletter