Światło i fotowoltaika w walce ze smogiem

17/12/2019
Zero Emission Store innogy

W Warszawie powstała specjalna instalacja świetlna, Zero Emission Store, wskazująca poziom zanieczyszczenia za pomocą specjalnej kolorystyki – kolor czerwony pokazuje się się przy dużym smogu, a zielony przy niskim.

Zero Emission Store jest inicjatywą innogy Polska. Instalację można zobaczyć w pobliżu wejść Dworca PKP Warszawa Śródmieście do 22 grudnia 2019 r. Wykonana jest z włóczki, a zasilana przez moduły fotowoltaiczne. Autorem jest Sławomir Brzoska – polski artysta, który tworzy instalacje z wykorzystaniem włóczki, sznurka i światła.

Akcja ma na celu uwidocznienie problemu smogu w stolicy, jak również przekonanie mieszkańców do wspierania producentów energii z OZE.

Zero Emission Store jest kolejnym punktem działań w ramach programu innogy goes green, który promuje rozwiązania ograniczające negatywny wpływ firmy na środowisko. W ramach inicjatywy uruchomiono także innogy go! – elektryczny car sharing. Firma dąży do realizacji idei Zero Emission Future – przyszłości bez smogu.

Dla odwiedzających Zero Emission Store dostępna jest oferta Nowa Energia, która zawiera promocję na energię elektryczną podaną w obowiązującej taryfie innogy Polska. Im większy smog w danym dniu, tym większa zniżka na energię: 3 proc. przy braku lub niskim zanieczyszczeniu powietrza, 6 proc. przy umiarkowanym i 9 proc. przy dużym zanieczyszczeniu.

Więcej informacji o Zero Emission Store: www.zeroemissionstore.pl

JK

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter