Targi Hannover Messe 2020 zostały odwołane. Nowy termin 12-16 kwietnia 2021 r.

27/03/2020
budynek targów Hannover Messe

Na początku marca organizator targów przemysłowych w Hanowerze podjął decyzję o przesunięciu terminu z kwietnia na lipiec. Ostatecznie w tym roku targi nie odbędą się.

Targi Hannover Messe miały odbyć się w dniach 20-24 kwietnia 2020 r. Nowy termin wyznaczony był na 13-17 lipca 2020 r. Jednak rozwój pandemii wymusił przesunięcie imprezy na kolejny rok. Nowa data to 12-14 kwietnia 2021.

Zobacz także: Targi Light + Building obędą się w 2022 r.

Jak czytamy w komunikacie, organizator wierzył, że w tym roku targi Hannover Messe odbędą się. Jednak sytuacja na świecie jest dynamiczna. Dziś mamy do czynienia z ogromnymi ograniczeniami w podróżowaniu, zamykaniem granic, zakazami kontaktów czy godzinami policyjnymi w Niemczech, w Europie i na świecie.

Dodatkowo lokalne władze Hanoweru wprowadziły zakaz organizowania imprez międzynarodowych do połowy lipca br.

Deutsche Messe, po rozmowie z wystawcami, stwierdza, że biznes odczuje poważne skutki „kryzysu koronowego” (niem. Coronakrise). Już teraz spada sprzedaż i pojawiają się kłopoty z dostawami. W wielu miejscach stanęły fabryki. Obecnie nie widać końca pogarszania się tej sytuacji ani nawet początku poprawy.

„Jesteśmy głęboko przekonani, że bezpośredni kontakt między ludźmi jest niezastąpiony i dlatego nie możemy doczekać się Hannover Messe 2021. Życzymy dużo zdrowia.” – czytamy w komunikacie Deutsche Messe.

Organizator zwróci opłaty za zakupione bilety.

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter