Zielona energia w fabryce czekolady

11/03/2020
wiatrak z czekolady Wedel

Kultowe słodycze marki Wedel będą produkowane z wykorzystaniem energii elektrycznej w pełni pochodzącej z OZE.

Producent LOTTE Wedel wybrał z oferty TAURONA produkt EKO Premium i postawił na energię elektryczną z farm wiatrowych. Zielona energia służy w zakładach Wedla m.in. do produkcji cenionych przez smakoszy na całym świecie czekolad oraz Ptasiego Mleczka®.

Zielony wizerunek Wedla

Firmie zależy na budowaniu wizerunku wokół ekologicznych postaw, dlatego zdecydowała się za zawarcie wieloletniej umowy. LOTTE Wedel zakontraktował w TAURON Sprzedaż na trzy lata ponad 51 GWh energii elektrycznej. Nowa transakcja umożliwi pokrycie całkowitego zapotrzebowania energetycznego zakładu Wedla zlokalizowanego na warszawskiej Pradze.

Zobacz także: Moc zainstalowana OZE w Polsce

TAURON jako jedyny w Polsce posiada gwarancję sprzedaży energii ekologicznej potwierdzoną przez Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii (PTCE). Certyfikat PTCE poświadcza, że spółka jest jedynym konsumentem (w rozumieniu handlowym) wskazanego w umowie wolumenu zakontraktowanej energii. Oznacza to, że zakupiona przez LOTTE Wedel energia elektryczna wyprodukowana w konkretnym odnawialnym źródle i ściśle określonym czasie, nie będzie sprzedana żadnemu innemu podmiotowi.

Zobacz także: Produkcja energii elektrycznej w Polsce

Największa ilość energii, która jest przedmiotem sprzedaży w ramach EKO Premium, pochodzi z elektrowni wodnych i farm wiatrowych należących do Grupy TAURON. Produkt jest całkowicie niezależny od funkcjonującego Systemu Świadectw Pochodzenia.

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter