Oprawy oświetleniowe mogą zarządzać środowiskiem biurowym

09/03/2020
oświetlone biuro

Firma Signify (dawniej Philips Lighting), wprowadza nowy wielofunkcyjny czujnik Philips IoT, który gromadzi i dostarcza dane za pośrednictwem systemu oświetleniowego Interact Office oraz integruje się z innymi systemami za pomocą interfejsów API.

Nowy czujnik Philips IoT firmy Signify pozwala firmom monitorować środowisko biurowe oraz optymalizować je pod kątem dobrego samopoczucia pracowników.

Nowy wielofunkcyjny czujnik pozwala monitorować:

  • liczbę osób,
  • temperaturę (na poziomie pomieszczenia i biurka),
  • poziom hałasu,
  • natężenie światła dziennego,
  • wilgotność.

Ponadto obsługuje Bluetooth, aby zapewnić funkcje pozycjonowania i nawigacji wewnątrz budynku. Połączenie tych możliwości detekcji w jednym urządzeniu eliminuje potrzebę stosowania wielu czujników i jest znacznie bardziej efektywne kosztowo. Bardziej komfortowe warunki pomagają stworzyć zdrowsze miejsce pracy i ograniczyć absencję.

Unikatowa funkcja opraw oświetleniowych Philips

wielofunkcyjny czujnik Philips IoT

Nowy czujnik jest mniejszy od pudełka zapałek i można go łatwo modernizować na miejscu poprzez prostą wymianę, co jest unikatową funkcją profesjonalnych biurowych opraw oświetleniowych Philips. Nie trzeba zdejmować opraw z sufitu, ponieważ czujnik montuje się od przodu oprawy. To przyszłościowe rozwiązanie oznacza, że oprawy można modernizować w dowolnym momencie poprzez instalację innych czujników. Dzięki temu organizacje będą mogły skorzystać z nowych możliwości dostępnych w przyszłości albo rozbudować rozwiązanie, na przykład, kiedy nowy najemca będzie potrzebował dodatkowej funkcjonalności.

Nowy czujnik w praktyce firmy EDGE

Jednym z klientów Signify jest EDGE, spółka należąca do grupy OVG Real Estate. Firma EDGE dba o dobre samopoczucie pracowników, ekologię, design i technologię we wszystkich budynkach, które projektuje, łącznie z jej własnym biurem.

Współpracowaliśmy z Signify od pierwszego przełomowego oświetlenia LED zasilanego przez Power-over-Ethernet w budynku The Edge do najnowszej infrastruktury oświetleniowej Signify w EDGE Olympic Amsterdam, aby poprawić samopoczucie i zwiększyć wydajność użytkowników budynków dzięki technologii. Niezwykle dokładne lokalizowanie oraz możliwości liczenia osób pozwalają nam zoptymalizować wrażenia użytkowników oraz zarządzanie naszymi obiektami. Nowe funkcje monitorowania środowiskowego również przyczyniają się do dobrego samopoczucia naszych pracowników – powiedział Erik Ubels, główny dyrektor ds. technologii w EDGE.

Nowy wielofunkcyjny czujnik Philips IoT do Interact Office będzie dostępny od maja 2020 r.

RE

Fot. Signify

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter