Lena Lighting chce przeprowadzać własne badania laboratoryjne

09/01/2024
Centrum Badawcze Lena Lighting

Laboratorium Lena Lighting jest w trakcie pozyskiwania pełnej akredytacji w systemie CTF, prowadzonej pod nadzorem Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki PREDOM. Centrum badawcze producenta sprzętu oświetleniowego zakończyło właśnie kolejny etap procesu, uzyskując certyfikat CTF Stage 2, który nadaje nowe uprawnienia do działań laboratoryjnych. 

Uzyskanie Akredytacji CTF (Customers’ Testing Facility) to dla firmy ogromny krok w stronę samodzielności w zakresie badania i testowania produktów. Prowadzenie wewnętrznych weryfikacji nie tylko gwarantuje większą pewność co do nowych produktów wprowadzanych na rynek, lecz również zmniejsza ślad węglowy, który powstaje podczas ich transportowania do zewnętrznych jednostek badawczych. Przede wszystkim jednak pozwala przeprowadzać proces certyfikacji ENEC w oparciu o badania wykonywane we własnym laboratorium.

Już po zakończeniu pierwszego etapu Lena Lighting trafiła na międzynarodową listę nadzorowanych laboratoriów. Drugi i równocześnie przedostatni etap, który również zakończył się dla firmy pozytywnym wynikiem, a jego rezultatem jest certyfikat CTF Stage 2, pozwala na samodzielne przeprowadzanie badań pod nadzorem instytutu PREDOM.

Uzyskanie kolejnego certyfikatu CTF to dla nas sygnał, że Centrum Badawcze Lena Lighting wyróżnia się innowacyjnością i zgodnością z normami jakości i bezpieczeństwa. Rozpoczniemy samodzielne badania pod czujnym okiem specjalistów z Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki PREDOM. Kolejne miesiące będą więc czasem inspirującej kooperacji wewnętrznej, której nie możemy się doczekać – mówi Marcin Buryan, dyrektor produkcji Lena Lighting.

certyfikat CTF dla Lena Lighting

Aby uzyskać akredytację CTF, należy spełnić szereg restrykcyjnych wymogów. Audytom podlegają zarówno procesy, jak i wszelkie elementy wyposażenia, które są wzorcowane co dwanaście miesięcy.

Rozwój Centrum Badawczego Lena Lighting jest jednym ze strategicznych celów spółki. Z tego powodu firma od lat konsekwentnie inwestuje w najnowocześniejsze wyposażenie własnych laboratoriów. 

RE na podstawie materiałów Lena Lighting

Zapisz się na bezpłatny newsletter