LUG zmodernizuje oświetlenie w Gminie Bogatynia

15/06/2022

Bogatynia jest kolejnym polskim miastem, które postawiło na współpracę z firmą LUG – wiodącym rodzimym producentem nowoczesnych rozwiązań oświetleniowych.

LUG Light Factory podpisał umowę na wymianę oświetlenia w Gminie Bogatynia. Modernizacja oświetlenia w mieście i na terenie gminy obejmie wymianę ponad 3000 opraw oraz ponad 8 kilometrów linii napowietrznej, montaż ponad 500 nowych słupów i instalację nowoczesnego systemu sterowania.

Podpisany kontrakt opiewający na kwotę 9,4 miliona złotych to swoisty bezpiecznik finansowy dla Samorządu, który dzięki tej modernizacji zaoszczędzi prawie 2 miliony złotych rocznie.

Modernizacja ma na celu m.in. zmniejszenie emisji CO2, poprawę jakości oświetlenia oraz uzyskanie wymiernych oszczędności finansowych z uwagi na o wiele mniejszą energochłonność nowoczesnych opraw LED w stosunku do tradycyjnych, sodowych. Te wypracowane oszczędności pozwolą realizować kolejne inwestycje modernizacyjne w gminie Bogatynia. Co równie ważne, nowoczesne oświetlenie miejskie od LUG Light Factory zgodne z filozofią placemakingu poprawi widoczność dominant miejskiego krajobrazu. Dzięki najlepszym praktykom projektowym miasto i gmina zyskają przyjemne światło, które poprawi komfort mieszkańców i odwiedzających gości.

Oświetlenie uliczne i parkowe od LUG Light Factory to także poprawienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu – począwszy od przejść dla pieszych, poprzez parki, skrzyżowania i miejskie place, aż po główne drogi miasta. Poprawa bezpieczeństwa to obok natychmiastowych oszczędności fundament pracy projektantów oświetlenia LUG Light Factory.

Zobacz także: Modernizacja oświetlenia bez nakładów finansowych

Inwestycja, będąca częścią partnerskiego projektu sześciu gmin regionu pn. „Modernizacja oświetlenia ulicznego w zachodniej i południowej części województwa dolnośląskiego”, uzyskała dofinansowanie ze środków europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Bogatyński samorząd, przy ogólnej wartości zadania ok. 9,5 mln zł, otrzymał ponad 6 mln zł dofinansowania z funduszy unijnych.

Obejrzyj film o inwestycji w Gminie Bogatynia: https://fb.watch/dlYWy6bP6f/

RE

Zapisz się na bezpłatny newsletter