Signify zwiększa produkcję profesjonalnych opraw oświetleniowych

18/11/2021
Signify Piła

Signify inwestuje w polską produkcję i otwiera czwarty zakład w Pile. Uroczyste otwarcie odbyło się 17 listopada 2021 r.

  • Nowy zakład Signify w Pile jest gotowy na montaż ponad 1600 różnych produktów z profesjonalnego portfolio.
  • Zakład dysponuje nową oczyszczalnią ścieków oraz korzysta z energii odnawialnej zapewnianej przez farmę wiatrową w Kisielicach.

Signify inwestuje w polską produkcję i otwiera nowy Zakład Opraw Oświetleniowych w Pile. To czwarty już zakład firmy Signify na terenie miasta. Umiejscowienie produkcji profesjonalnych opraw oświetleniowych właśnie w Pile podyktowane jest wieloletnim doświadczeniem fabryki w produkcji oświetlenia oraz wysokimi kompetencjami pracowników. W związku z globalnym zachwianiem łańcucha dostaw, otwarcie Zakładu lokalnie w Polsce pomoże również znacznie skrócić czas dostaw i umożliwi szybszą reakcję na potrzeby klientów.

Zakład Opraw Oświetleniowych Signify w Pile zajmuje się produkcją opraw profesjonalnych do użytku wewnętrznego, które są wykorzystywane m.in. w sklepach, halach czy innych obiektach wielkopowierzchniowych. W ramach dostosowania infrastruktury pod nowy proces zostało przygotowane 11 500 mkw. powierzchni na hali produkcyjnej. Dzięki temu fabryka jest już gotowa na montaż ponad 1600 różnych produktów z profesjonalnego portfolio.

Otwarcie nowego zakładu to kolejne ważne przedsięwzięcie dla Signify, ale przede wszystkim bardzo istotny krok w dalszym rozwoju produkcji oraz kompetencji oświetleniowych w Polsce. Doświadczenie oraz wysokiej jakości procesy produkcyjne wypracowane na przestrzeni lat przyniosły kolejną szansę rozwoju fabryki w Pile. To kolejny milowy krok w transformacji tej organizacji z produkcji konwencjonalnych źródeł światła do innowacyjnych i energooszczędnych rozwiązań oświetleniowych. Jesteśmy dumni z tego, że na świecie pojawiają się kolejne produkty z logo Philips – „made in Poland” – mówi Tomasz Książek, prezes zarządu Signify Poland.

Zobacz także: Zmiany w zarządzie Signify

Nowy zakład w pełni odpowiada standardom zrównoważonej gospodarki, która przejawia się we wszystkich działaniach firmy. Systemy techniczne i procesy produkcyjne Zakładu, jak również łańcuch dostaw zostały zoptymalizowane pod kątem redukcji emisji CO2 w działalności operacyjnej. Zbudowana została również oczyszczalnia ścieków dla linii lakierni proszkowej, która w sposób w pełni zautomatyzowany oczyści odpady techniczne powstające podczas procesu malowania proszkowego. Daje to pewność, że proces ten nie oddziałuje negatywnie na środowisko i optymalizuje gospodarowanie i utylizację odpadów. Dodatkowo Zakład Opraw Oświetleniowych, podobnie jak pozostałe zakłady Signify, korzysta z energii odnawialnej zapewnianej przez farmę wiatrową w Kisielicach.

RE, fot. Signify

Zapisz się na bezpłatny newsletter