Zarządzanie energią z fotowoltaiki: innowacyjne rozwiązanie dla domu

17/05/2022
SolarEdge Home

SolarEdge Technologies, ogłosił podczas targów Intersolar wprowadzenie produktów SolarEdge Home. Jest to innowacyjne rozwiązanie do zarządzania energią w domu, które pozwala właścicielom nieruchomości na optymalizację produkcji, wykorzystania i magazynowania energii słonecznej.

Rozwiązanie SolarEdge Home, przeznaczone do zastosowań jedno- i trójfazowych, składa się z: inwerterów, akumulatora domowego, interfejsu rezerwowego, inteligentnych urządzeń energetycznych, takich jak SolarEdge EV Charger, regulator ciepłej wody i inteligentne liczniki, oraz systemu operacyjnego, który synchronizuje i zarządza urządzeniami.

Opracowane rozwiązanie sprzężone z prądem stałym optymalizuje zużycie energii poprzez zasilanie odbiorników bezpośrednio energią słoneczną, magazynowanie energii i dostarczanie w czasie rzeczywistym zaleceń dostosowanych do zmieniających się potrzeb energetycznych.

Zobacz także: Jakość modułów fotowoltaicznych – co warto wiedzieć

System operacyjny SolarEdge Home opiera zalecenia dotyczące obciążenia i harmonogramu na wzorcach i preferencjach właściciela domu dotyczących zużycia energii. System ten wydłuża czas podtrzymania i zmniejsza zależność od sieci energetycznej, a zarządzanie nim odbywa się za pomocą jednej aplikacji mySolarEdge, która umożliwia właścicielom domów inteligentne zarządzanie i śledzenie zużycia energii słonecznej w domu, oszczędności energii i redukcję emisji dwutlenku węgla.

Opracowaliśmy kompletny system, który umożliwia zarówno zbieranie większej ilości energii ze słońca, jak i niezależność energetyczną dla właścicieli domów. Wierzymy, że inteligentne zarządzanie energią staje się coraz ważniejsze, ponieważ koszty energii elektrycznej i jej zużycie stale rosną. Innowacyjne rozwiązania, które mogą łączyć wiele źródeł energii, odbiorników i akumulatorów, są kluczem do przyszłej niezależności energetycznej i zrównoważonego życia – powiedział Zivi Lando, dyrektor Generalny SolarEdge.

Zobacz także: Jak uzyskać nowoczesny wygląd instalacji? Czarny osprzęt hermetyczny HERMES

Dla instalatorów portfolio SolarEdge Home zostało zaprojektowane tak, aby uprościć instalację od projektu do uruchomienia i skrócić czas instalacji dzięki bezprzewodowej łączności plug-and-play.

SOLAREDGE

Zapisz się na bezpłatny newsletter