Elektrotimem kieruje nowy prezes

10/09/2020
Ariusz Bober prezes Elektrotim

W zarządzie Elektrotimu nastąpiły zmiany. Andrzej Diakun złożył rezygnację. Od sierpnia 2020 r. nowym prezesem jest Ariusz Bober.

Ariusz Bober z wykształcenia jest magistrem inżynierem elektrykiem. W roku 1990 ukończył studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Lubelskiej na kierunku elektroenergetyka, specjalność: wytwarzanie i przesył energii elektrycznej. W 2002 r. ukończył studia magisterskie na Wydziale Organizacji i Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (MBA). Posiada uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami budowlanymi, legitymuje się certyfikatem PRINCE 2 i innymi uprawnieniami branżowymi. Ukończył też wiele szkoleń i kursów specjalistycznych.

Kolejno pracował:

  1. w latach 1991 –1995 w Przedsiębiorstwie Państwowym ZWAR w Przasnyszu, po przekształceniu w ZWAR S.A. w Przasnyszu; kolejno jako: konstruktor, zastępca kierownika pracowni, starszy specjalista;
  2. w latach 1996 –1999 w ABB ZWAR S.A. w Warszawie; kolejno jako: kierownik działu marketingu i rozwoju, dyrektor projektu, dyrektor Oddziału Serwisu, dyrektor Oddziału Stacji i Systemów Elektroenergetycznych;
  3. w 2000 r. w KROSS Sp. z o.o. w Przasnyszu jako prezes zarządu – dyrektor generalny;
  4. w latach 2001 –2015 w ELEKTROBUDOWA S.A. jako członek zarządu – dyrektor Oddziału Spółki Dystrybucji Energii;
  5. w 2016 r. w ENERGA Operator jako dyrektor Pionu Zarządzania Majątkiem Sieciowym;
  6. w latach 2016 –2018 w ELTAR ENERGY Sp. z o.o. jako dyrektor generalny, prezes zarządu;
  7. w latach 2018 –2020 w Trakcja PRKiI S.A. jako dyrektor Dywizji Energetycznej.

Ariusz Bober pełnił funkcję członka rady nadzorczej w spółkach prawa rosyjskiego KRUELTA Sp. z o.o. z siedzibą w Sankt-Petersburgu i WEKTOR Sp. z o.o. w Wotkińsku oraz pełnił funkcję w Radzie Dyrektorów w spółce SAUDI ELEKTROBUDOWA CO Ltd. z siedzibą w Riadzie. Pełnił również funkcję członka rady nadzorczej w spółce –Polska Grupa Gospodarki Odpadami PGGO w Łodzi.

Zobacz także: Kondycja firmy Elektrotim

Poprzedni prezes – Andrzej Diakun

Andrzej Diakun był prezesem Elektrotimu od 1998 roku, czyli przez ponad 21 lat.

Pozostawiam Elektrotim z doskonałą, wykształconą i zmotywowaną kadrą, dużym rentownym portfelem zamówień i dobrą sytuacją płatniczą – napisał Andrzej Diakun w raporcie spółki za 2019 r.

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter