Glamox wybrał w Polsce miejsce na magazyn centralny

11/03/2021

Grupa Glamox, do której należy ES-System, podpisała umowę najmu ponad 11 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w centrum logistycznym 7R Park Poznań East.

Glamox to norweska grupa przemysłowa specjalizująca się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji profesjonalnych systemów oświetleniowych. Zatrudnia ok. 1550 pracowników i działa w kilku krajach europejskich, a także w Azji oraz Ameryce Północnej i Południowej. Grupa Glamox ma w portfelu szereg wiodących marek oświetleniowych. Wśród nich znajduje się ES-System z Krakowa.

Zobacz także: ES-System został przejęty przez Glamox

Nowy magazyn centralny to ważny krok w dalszym zacieśnianiu współpracy między firmami należącymi do Grupy Glamox. Wybór Polski stanowi też dowód zaufania do specjalistów z firmy ES-System.

Określenie miejsca i przestrzeni pod inwestycję było dużym wyzwaniem. Z ponad 24 potencjalnych lokalizacji musieliśmy wybrać tę, która przyniesie największe korzyści całej Grupie Glamox. Magazyn centralny ma strategiczne znaczenie dla naszej organizacji. Jego położenie musi umożliwiać optymalizację wszystkich procesów dystrybucyjnych i logistycznych. Sam budynek magazynu również powinien spełniać szereg ścisłych wymagań – mówi Rafał Gawrylak, dyrektor zarządzający ES-System Sp. z o.o.

Magazyn centralny Grupy Glamox będzie się mieścił koło Swarzędza, w 7R Park Poznań East, w nowoczesnym budynku magazynowym klasy A o całkowitej powierzchni ponad 22 000 mkw. Obiekt zlokalizowany jest bezpośrednio przy drodze krajowej nr 92 oraz w pobliżu trasy ekspresowej S5 i autostrady A2.

Decyzję o wyborze lokalizacji magazynu dla Grupy Glamox podjęliśmy po szczegółowych analizach logistycznych oraz zbadaniu przepływu dostaw do odbiorców krajowych i zagranicznych. Okolice Poznania stają się w ostatnich latach ważnym okręgiem przemysłowym, czemu sprzyja rozbudowana infrastruktura. Korzystne położenie geograficzne stolicy Wielkopolski zapewnia duże możliwości dystrybucyjne Grupie Glamox. Myślę, że i my, i nasi klienci wiele na tym zyskamy – wyjaśnia Steinar Abrahamsen, szef logistyki w Grupie Glamox.

Centrum logistyczne 7R Park Poznań East zaprojektowano zgodnie z wymaganiami certyfikacji BREEAM, co oznacza m.in. najnowsze rozwiązania pozwalające na ograniczenie zużycia wody czy obniżenie kosztów energii i ogrzewania. Oferta parku magazynowego obejmuje ponadto destratyfikatory, wysoki standard ochrony przeciwpożarowej oraz powierzchni biurowe doświetlane światłem dziennym.

RE

Fot. ES-System. Centrum logistyczne w Będzinie

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter