Kamień milowy dla firmy oświetleniowej Glamox

09/03/2021
sterowanie oświetleniem LiteIP w centrum handlowym
  • Norweski Glamox przejął brytyjską firmę zajmującą się bezprzewodowym sterowaniem oświetleniem.
  • Glamox jest właścicielem polskiego producenta sprzętu oświetleniowego ES-System.
  • Rynek systemów sterowania oświetleniem rozwija się szybko i jest atrakcyjny w połączeniu z ofertą opraw oświetleniowych.

Glamox nabył 100 procent udziałów w brytyjskiej firmie LiteIP Limited. Transakcja wzmocni ofertę Glamox na rynku systemów sterowania oświetleniem.
LiteIP ma siedzibę w Southampton (Wielka Brytania). Projektuje, produkuje i dostarcza bezprzewodowe systemy sterowania oświetleniem.

To kamień milowy dla Glamox. Robimy ważny krok w celu wzmocnienia naszej pozycji jako dostawcy inteligentnych rozwiązań oświetleniowych. Glamox będzie wspierać LiteIP i jego plany rozwoju w zakresie rozwoju technologii i globalnej ekspansji. LiteIP pozostanie niezależną spółką zależną w całości należącą do Glamox Group, która będzie przyjmować klientów zarówno z Grupy Glamox, jak i spoza niej. Marka LiteIP również zostanie zachowana – mówi Rune Marthinussen, dyrektor generalny Glamox

Zobacz także: ES-System przejęty przez Glamox

LiteIP posiada atrakcyjny, sprawdzony system sterowania oświetleniem oraz wysoko cenioną przez klientów technologię. W ciągu ostatniej dekady firma wypracowała silną pozycję w dziedzinie sterowania oświetleniem na brytyjskim rynku oświetleniowym. Możliwość tworzenia prostych, intuicyjnych rozwiązań dla klientów umożliwiła LiteIP konkurowanie z największymi firmami z branży oświetleniowej.

Nasz system ewoluował w ciągu 10 lat od prostego pomysłu do jednego z najczęściej używanych systemów sterowania oświetleniem komercyjnym w Wielkiej Brytanii. Nadszedł czas, aby przejść na wyższy poziom. Glamox to odnosząca duże sukcesy międzynarodowa firma, która koncentruje się na rozwoju technologii oświetleniowych. Uznała sterowanie oświetleniem za główny nurt biznesu. Cieszymy się, że możemy być częścią ich ambitnych planów. Międzynarodowe możliwości wzmocnią również naszą ofertę dla naszej głównej bazy klientów w Wielkiej Brytanii, czyli producentów opraw oświetleniowych i firm specjalizujących się w sterowaniu oświetleniem, z naciskiem na energooszczędność i ekologię – David Lippold, dyrektor zarządzający LiteIP.

RE

fot. LiteIP

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter