CORA otworzyła nową fabrykę opraw LED

28/03/2022
siedziba Cora Lighting w Bytomiu

CORA Lighting Factory uruchomiła zakład produkcyjny w Bytomiu. W zakładzie są produkowane oprawy oświetleniowe LED.

Nowa siedziba PHU CORA – Adam Sikora znajduje się w Bytomiu, przy ulicy Hakuby, w Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Budynek biurowo-magazynowo-produkcyjny został zbudowany na działce o powierzchni 1,6 ha. Wielkość obiektu wynosi ok. 6,5 tys. mkw., przystosowany jest do pracy dla 100 osób.

Realizacja inwestycji przebiegła bardzo sprawnie. Działa została zakupiona we wrześniu 2019 r. za 1,2 mln zł. Prace budowlane trwały jeden rok. Uroczyste otwarcie nowej siedziby odbyło się 25 marca 2022 roku.

Obszar KSSE jest atrakcyjny pod względem komunikacyjnym. Jest blisko bieżącej lokalizacji (Piekary Śląskie), co dla pracowników oznacza, że dojazd do pracy nie pogorszył się. Tereny włączone do Strefy są bardzo dobrze skomunikowane, ponieważ znajdują się w pobliżu m.in. węzła autostrady A1.

Wiktorai Sikora i Adam Sikora z CORA Lighting
Od lewej: Wiktoria Sikora i Adam Sikora

W nowym zakładzie produkcyjnym CORA powstaje przemysłowe oświetlenie ledowe, w tym oprawy oświetleniowe, przeznaczone dla sklepów, hal i magazynów.

Planujemy udział w targach i zdobywanie kolejnych rynków. Rynek jest chłonny. Powstaje coraz więcej sklepów, a te już istniejące wymagają modernizacji, stare technologie są wypierane przez nowe, bardziej energooszczędne. Prąd drożeje, zatem zasadna jest wymiana oświetlenie prądożernego na ekonomiczne – mówił Adam Sikora, właściciel firmy PHU CORA – Adam Sikora.

CORA sprzedaje oprawy oświetleniowe LED nie tylko w Polsce, ale również do ponad 30 krajów na świecie, takich jak: Australia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Rosja, Hiszpania, Francja, Niemcy, Finlandia, Szwecja, Szwajcaria, Wielka Brytania czy Włochy. Oświetlenie ledowe trafiło również do takich państw jak: Kazachstan, Turcja, Kamerun czy Islandia.

W KSSE mają swoje inwestycje firmy z branży elektrycznej np. ROSA, Elhand Transformatory czy NKT.

Zobacz także: Targi Light & Building przeniesione na październik 2022

RE

Fot. Cora Lighting Factory

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter