W Polsce powstanie fabryka kabli światłowodowych

25/10/2023
centrum danych

Firma AFL z grupy Fujikura Ltd. ogłosiła plany budowy fabryki światłowodów Polsce. To reakcja na szybko rosnące zapotrzebowanie na łączność szerokopasmową w regionie EMEA. Nowy obiekt zostanie otwarty w połowie 2024 r.

„Nowa fabryka w Polsce sprawi, że będziemy bliżej naszych klientów niż kiedykolwiek wcześniej, co pozwoli nam szybko dostarczać im potrzebne rozwiązania optyczne. Poprawa jakości obsługi klienta jest kluczowym czynnikiem tej ekspansji. Lokując produkcję bliżej naszych klientów, możemy poprawić szybkość dostaw i czas reakcji. Pozwoli nam to lepiej służyć ich potrzebom biznesowym, w miarę szybkiego wzrostu popytu w całym regionie” – czytamy w komunikacie.

Polski zakład stanie się czwartym europejskim centrum produkcyjnym AFL, dołączając do istniejących fabryk kabli optycznych w Wielkiej Brytanii i Niemczech oraz zakładu zajmującego się produkcją i montażem sprzętu w Wielkiej Brytanii.

Firma AFL została założona w 1984 roku. Produkty firmy są używane w ponad 130 krajach i obejmują kompleksowe rozwiązania światłowodowe. Siedziba znajduje się w Spartanburgu w Karolinie Południowej (USA). Działalność prowadzona jest w USA, Meksyku, Kanadzie, Europie, Azji i Australii. Spółka jest zależna w całości do Fujikura Ltd. z Japonii.

RE

Zapisz się na bezpłatny newsletter