Grodno zwiększa dostępność pomp ciepła

21/07/2022
pompy ciepła w Grodnie

Grupa Grodno przedłużyła strategiczną współpracę z firmą Johnson Controls-Hitachi Air Conditioning, oferującą jedną z najbardziej rozbudowanych gam produktowych w branży grzewczej i klimatyzacyjnej.

Na mocy zawartej umowy, Grodno pozostaje jedynym dystrybutorem produktów marki Johnson Controls-Hitachi Air Conditioning na polskim rynku elektrotechnicznym. Odpowiada również za politykę sprzedaży oraz obsługę gwarancyjną i serwisową sprzedawanych urządzeń.

Nasza strategiczna współpraca nabiera nowego znaczenia w świetle dynamicznego rozwoju rynku pomp ciepła i klimatyzacji w Polsce. Pozwala nam utrzymać jeszcze większą dostępność najlepszej klasy produktów, co stanowi duży atut, w szczególności w obecnej sytuacji na rynku i w obliczu wyzwań związanych z dostępnością pomp ciepła. W Grodnie doskonale sobie z tymi wyzwaniami radzimy – stwierdził Andrzej Jurczak, prezes zarządu Grodno S.A.

Zobacz także: Dystrybutorzy artykułów elektrotechnicznych RANKING

Grupa Grodno rozwija obszar pomp ciepła od 2015 roku. Obecnie dysponuje kompleksową ofertą urządzeń i elementów instalacji grzewczych wszystkich wiodących producentów obecnych na polskim rynku.
Celem Grodna jest odważne wychodzenie poza model dystrybutora oraz dostarczanie nie tylko produktów, lecz także towarzyszących im specjalistycznych usług inżynieryjnych. Dla przykładu, dzięki współpracy z Johnson Controls-Hitachi Air Condition firma zapewnia klientom kompleksową obsługę: serwis gwarancyjny produktów, szkolenia dla instalatorów oraz nieprzerwaną dostępność części zamiennych.

Jak twierdzą przedstawiciele Johnson Controls-Hitachi Air Conditioning, to właśnie współpraca z Grupą Grodno pozwala spółce najskuteczniej docierać do szerokiego grona odbiorców na polskim rynku elektrotechnicznym.

Ponad 30 lat doświadczenia w branży zapewniło Grodnu miano eksperta, a wiedza zdobyta przez lata jest podstawą profesjonalnej obsługi specjalistów tej firmy. Podjęcie współpracy właśnie z tym dystrybutorem, dysponującym blisko setką oddziałów i współpracującym z tysiącami instalatorów, zapewni nam wzmocnienie obecności produktów Johnson Controls – Hitachi Air Conditioning na polskim rynku. Jestem pewien wspólnych sukcesów u boku tak rzetelnego partnera – stwierdził Michał Kiersnowski, kierownik sprzedaży Hitachi.

Johnson Controls Hitachi-Air Conditioning jest spółką łączącą ponad stuletnie doświadczenie know-how renomowanych firm Johnson Controls oraz Hitachi. Posiada jedną z najnowocześniejszych fabryk pomp ciepła w Europie, a jej urządzenia grzewcze zostały zaprojektowane typowo pod europejski klimat i na europejski rynek. W pompach ciepła zastosowano unikatowe i opatentowane wysokotemperaturowe sprężarki scroll. Firma oferuje pełną gamę produktów grzewczych, w tym unikatowe wysokotemperaturowe pompy ciepła, które przy temperaturze -20oC na zewnątrz produkują wodę dla CO i CWU o wartości 80oC.

RE, fot. Grodno

Zapisz się na bezpłatny newsletter