W trudnych czasach pozostajemy otwarci na przejęcia mniejszych hurtowni – prezes Grodna

06/05/2020
Andrzej Jurczak prezes Grodno

Po pierwszym kwartale 2020 r. Grodno stało się drugim co do wielkości dystrybutorem elektrotechniki w Polsce. W obecnej sytuacji gospodarczej zarząd upatruje szans na dalszy rozwój sieci sprzedaży oraz pozyskanie nowych kompetencji.

Skutki epidemii COVID-19 są dużym wyzwaniem dla całej branży elektrotechnicznej, jednak przede wszystkim dla mniejszych hurtowni. Grodno to duży podmiot i choćby z racji skali jesteśmy stosunkowo lepiej przygotowani na ewentualne zawirowania. Jak pokazują nasze doświadczenia z lat 2001 oraz 2008, z kryzysu potrafimy wyjść nie tylko obronną ręką, ale i znacznie silniejsi – stwierdził Andrzej Jurczak, prezes Grodno SA.

Konsolidacja branży elektrotechnicznej od wielu lat jest jednym kluczowych elementów strategii Grodna. To właśnie dzięki przejęciom Grupa od początku swojej działalności nieprzerwanie rozwija sieć sprzedaży i konsekwentnie umacnia pozycję na rynku. Obecna niepewność związana z gospodarczymi skutkami epidemii stwarza dla zarządu szansę na kolejne okazje akwizycyjne.

Aktualnie sondujemy rynek pod kątem potencjalnych przejęć. Jesteśmy otwarci zarówno na hurtownie, jak i wykwalifikowane zespoły. Grodno ma silne fundamenty, zdywersyfikowaną bazę klientów oraz zróżnicowaną ofertę. Uważam, że w obecnej sytuacji dołączenie do nas może być atrakcyjną opcją dla wielu mniejszych firm elektrotechnicznych oraz doświadczonych specjalistów – wyjaśnia prezes Grodna.

W przeszłości Grodno zrealizowało już 8 przejęć hurtowni elektrotechnicznych, spośród których ostatnim i największym był zakup udziałów spółki Magma w grudniu 2018 r. W 2017 r. Grodno sfinalizowało dwie transakcje – zakupu spółki Bargo (9 hurtowni w woj. mazowieckim) oraz przejęcia działalności handlowej firmy Jorga. We wcześniejszych latach Grodno przejmowało również działalność takich firm jak Centropol, Elektromag, Ostel, Bomap i Ajespol.

Mamy duże doświadczenie i kompetencje w zakresie akwizycji oraz udanych integracji nowych podmiotów w strukturach Grupy, co potwierdzają przede wszystkim nasze wyniki. Uważam, że dalsze umacnianie Grupy poprzez przejęcia to dobra strategia na niepewne czasy. Wbrew głosom, że nie da się rosnąć w warunkach rynkowego spowolnienia, Grodno już nie raz udowadniało, że jest to możliwe podsumowuje prezes.

Co oferuje Grodno?

Grupa GRODNO jest dostawcą kompleksowych i unikalnych w skali kraju rozwiązań budynkowych, a także czołowym dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych działającym na polskim rynku. Grupa świadczy usługi w zakresie audytów oraz projektów oświetleniowych i elektrycznych, wykonywania oraz modernizacji instalacji elektrycznych i energetycznych, programowania automatyki budynkowej, jest też dostawcą złożonych rozwiązań dla przemysłu. Głównym profilem działalności Grupy jest zapewnienie inwestorowi kompleksowych rozwiązań prądowych do każdego typu obiektu budowlanego.

Grodno znów wyżej w rankingu hurtowni elektrotechnicznych

Sieć dystrybucyjna Grupy Grodno jest jedną z największych sieci hurtowni elektrotechnicznych w Polsce – po pierwszym kwartale 2020 r. zajmuje drugie miejsce w rankingu. Obejmuje 88 punktów handlowych zlokalizowanych w całej Polsce. Spółka należy do grupy dystrybutorów elektrotechnicznych FEGIME Polska.

Zobacz także: Największe hurtownie elektrotechniczne za 2019 r.

W tym roku Grodno obchodzi jubileusz 30-lecia

W 2020 r. Grodno obchodzi 30-lecie działalności. Jednym z elementów podkreślenia obecności firmy na rynku jest rowerowy Ultra Rajd dookoła Polski odbywający się w dniach 4 maja – 3 czerwca 2020 r.

Źródło: Grodno

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter