Lampy drogowe z potwierdzonymi parametrami fotoelektrycznymi

06/10/2021
oprawa drogowa Tiara LED firmy Lena Lighting z certyfikatem Enec Plus

Energooszczędne oprawy drogowe TIARA LED polskiego producenta Lena Lighting uzyskały certyfikat ENEC PLUS. Znak ten jest potwierdzeniem wiarygodności deklarowanych parametrów funkcjonalnych.

Lampy TIARA LED to nowoczesne, łatwe w montażu oprawy drogowe, które dzięki zaawansowanym technologicznie rozwiązaniom pozwolą zredukować koszty zużycia energii. Oprawy te mogą dostosowywać natężenie oświetlenia poprzez system redukcji mocy opraw w okresach minimalnego ruchu drogowego. Posiadają również możliwość współpracy z czujnikami ruchu, jak i inteligentnymi systemami sterowania ClueCity. Oprócz energooszczędności charakteryzują się także wysokimi parametrami funkcjonalnymi, które zostały właśnie potwierdzone jakościowym certyfikatem ENEC PLUS.

Znak ENEC jest zastrzeżonym znakiem europejskiej certyfikacji dla wyrobów elektrycznych. Potwierdza on, że wyroby nim oznaczane spełniają wymagania właściwych norm europejskich, związanych głównie z bezpieczeństwem.
Natomiast znak ENEC PLUS potwierdza parametry funkcjonalne m.in. trwałość, skuteczność świetlną, rozsył, strumień świetlny, temperaturę barwową, wskaźnik oddawania barw, moc oraz zakres temperatur pracy urządzenia.

Zobacz także: Przemysł oświetleniowy w Polsce

Przywiązujemy wielką wagę do parametrów naszych opraw. Bardzo dużo uwagi poświęcamy badaniom i szczegółowo testujemy produkty pod każdym kątem, by spełniały najwyższe kryteria – od energooszczędności, przez skuteczność świetlną, do wytrzymałości i odporności na warunki atmosferyczne, jak i uszkodzenia mechaniczne.  W przypadku opraw drogowych wiarygodność parametrów potwierdzona certyfikatami ENEC i ENEC+ gwarantuje, iż w przypadku modernizacji nastąpi nie tyko duży krok w stronę poprawy estetyki i komfortu życia mieszkańców poprzez polepszenie parametrów świetlnych, ale także, że ze względu na oszczędności zużycia energii koszt nakładów inwestycyjnych zwróci się w stosunkowo krótkim czasie, przekładając się również na wymierny wkład w ochronę środowiska. Cieszymy się, że seria naszych opraw TIARA LED uzyskała tak ważny certyfikat potwierdzający ich wysokie parametry funkcjonalne – mówi Marcin Szewczyk, dyrektor sprzedaży ds. opraw ulicznych i drogowych z Lena Lighting.

Zobacz także: Informacje o oprawach TIARA LED

RE, fot. Lena Lighting

Zapisz się na bezpłatny newsletter