Lampy Lena Lighting rozświetliły budynek hospicjum

18/10/2023
lampy LED Lena Lighting w Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wielkopolskiej

Lena Lighting przekazała wysoce energooszczędne lampy Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wielkopolskiej. Lampy pojawiły się zarówno wewnątrz, jak i na elewacji hospicyjnego budynku.

W budynku Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wielkopolskiej zainstalowano zarówno lampy wiszące, kinkiety, jak i kasetony – łącznie ponad 200 produktów Lena Lighting, między innymi Baris LED, Tytan LED czy Plano LED. Wykonane z bezpiecznych dla zdrowia materiałów, są niezwykle trwałe. Dzięki ich bardzo dobrym parametrom, mieszkańcy placówki mogą korzystać ze sztucznego światła, które nie męczy wzroku i jest dostosowane do ich potrzeb.

Nasze hospicjum zostało maksymalnie dostosowane do potrzeb pacjentów  wymagających jedynej w swoim rodzaju opieki. Ich komfort jest dla nas najważniejszy, dlatego już na etapie projektowania budynku zadbaliśmy o to, aby stworzyć im odpowiednie warunki, w których poczują się bezpiecznie. Włączenie się Lena Lighting w proces powstawania naszej placówki to nieoceniony dar, który przysłuży się wielu podopiecznym hospicjum. Cieszy, że wiodące marki potrafią zdobyć się na tak znaczące gesty. Dla nas stał się on swego rodzaju symbolem, bo odpowiednie światło może nieść  ukojenie, spokój i ciepło, którymi  chcemy dzielić się z naszymi podopiecznymi – mówi Barbara Król, założycielka i prezes zarządu Stowarzyszenia Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wielkopolskiej.

Wysoka energooszczędność, jaką zapewniają lampy Lena Lighting, również ma ogromne znaczenie. W placówkach medycznych sztuczne światło jest eksploatowane niemal przez całą dobę, co generuje pokaźne koszty. Lampy Leny oparte są na technologii modułów LED, dostarczają więc najwyższej jakości światło przy minimalnym poborze prądu. W ten sposób placówka może przeznaczać zaoszczędzone fundusze na realizowanie bieżących potrzeb.

Pacjenci hospicjów to osoby ciężko chore, które w sposób szczególny doceniają każdy dzień. Chcą spędzić czas w przyjaznym otoczeniu, możliwie bez bólu, z bliskimi. To z myślą o nich, o ich radości i wyrozumiałości dla świata, postanowiliśmy ufundować oświetlenie w Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wielkopolskiej. Nie możemy zrobić wiele więcej, ale mamy ogromną nadzieję, że ten gest rozświetli codzienność pacjentów, ułatwi pracę personelowi ośrodka i stanie się sygnałem mówiącym o tym, że takie miejsca istnieją i potrzebują naszego wsparcia każdego dnia – wyjaśnia Marzena Lesińska, pełnomocnik zarządu ds. marketingu Lena Lighting.

RE, fot. Lena Lighting

Zapisz się na bezpłatny newsletter