Skver, czyli modułowa linia opraw parkowo-drogowych

07/06/2024
Oprawa oświetleniowa Skver firmy Lena Lighting

W ofercie Lena Lighting pojawiły się nowe, zaawansowane technologicznie oprawy miejsko-parkowe, które łączą w sobie innowacyjną technologię z inteligentnym, modułowym designem. Pozwala to na łatwe i szybkie wprowadzanie zmian konstrukcyjnych i wizualnych w lampie.

Lena Lighting wprowadziła na rynek oprawy oświetleniowe Skver do wymagających warunków zewnętrznych.

Skver rewolucjonizuje podejście do oświetlenia zewnętrznego. Znakomite parametry, unikalna konstrukcja i kreatywny design czynią z niej idealną oprawę dla najbardziej wymagających przestrzeni miejskich. Linia powstała w duchu koncepcji Nature Centric Lighting, z myślą o ekologii i bezpieczeństwie. Projektanci zastosowali szereg nowoczesnych rozwiązań, znacząco poszerzających możliwości opraw.

Linia Skver obejmuje modele nasłupowe i zwieszane, o dookólnym i soczewkowym sposobie świecenia, beznarzędziowym dostępie do komponentów elektrycznych oraz z innowacyjnym modułem LED. Każdy z dostępnych wariantów można elastycznie modyfikować za pomocą serii specjalnych akcesoriów, aby optymalnie dostosować oprawy do najbardziej różnorodnych założeń projektowych.  Dzięki takim rozwiązaniom można na przykład w razie potrzeby korygować rozsył światła, bez konieczności kosztownej wymiany oprawy. W wybranych modelach producent zastosował też technologię Tunable White, która pozwala na regulację barwy światła.

Niezwykła trwałość opraw Skver firmy Lena Lighting

Oprawy Skver zostały wykonane z bardzo trwałych materiałów, odpornych na wilgoć, promieniowanie słoneczne oraz uderzenia (IK10). Modele w wersji C5+ są także odporne na korozję, dlatego z powodzeniem mogą być montowane w miejscach bezpośredniej styczności z akwenami wodnymi o różnym stopniu zasolenia i w strefach przemysłowych Przekłada się to na długą żywotność i niską awaryjność produktów.

Poszanowanie natury, czyli Nature Centric Lighting

Zespół projektowy Lena Lighting stworzył oprawy zgodne ze standardami ZHAGA Book 13, 15 i 18. Konstrukcja lamp umożliwia wymianę poszczególnych komponentów bez potrzeby wymiany całej oprawy i standaryzuje miejsce oraz sposób ich montażu. Dzięki takim rozwiązaniom oprawy Skver LED przygotowane są pod wyzwania przyszłości, gwarantując optymalny cykl życia infrastruktury miejskiej, z poszanowaniem środowiska naturalnego. Pozwala to rozwijać spójny system inteligentnego i estetycznego oświetlenia teraz i w przyszłości.

Bezpieczeństwo użytkowania

Producent przywiązał też wagę do udogodnień w zakresie eksploatacji. Serwis urządzeń jest bezpieczny i nie wymaga użycia narzędzi – wystarczy otworzyć komorę oprawy, wyjąć płytę i zamienić ją na nową, a przyczynę awarii ustalić w warsztacie czy laboratorium. W niektórych modelach zastosowano też dodatkową ochronę dla serwisantów. W momencie otwarcia komory elektrycznej zastosowany rozłącznik nożowy odcina zasilanie, pozwalając na bezpieczną realizację niezbędnych prac serwisowych.

Oprawa parkowo-drogowa Skver firmy Lena Lighting

Skver to ultranowoczesne oprawy, które spełniają restrykcyjne wymagania jakości i bezpieczeństwa. Szerokie możliwości modyfikacji, wpisujące się w nurt Nature Centric Lighting, pomagają tworzyć przyjazne ludziom i zwierzętom przestrzenie, eliminujące zjawisko zanieczyszczenia światłem. To niezwykle wydajne i energooszczędne rozwiązanie, które wyznacza kierunek rozwoju branży oświetleniowej.

LENA LIGHTING

Zapisz się na bezpłatny newsletter