BayWa otwiera magazyn w Polsce

23/03/2021
magazyn BayWa w Polsce

Rozwój energetyki solarnej w Polsce spowodował, że globalny dostawca systemów fotowoltaicznych, BayWa r.e., postanowił otworzyć pierwszy magazyn w Polsce.  

Od grudnia 2020 r. funkcjonuje w Polsce biuro handlowe firmy BayWa. Znajduje się w Zabierzowie pod Krakowem. Jednocześnie firma zdecydowała się zbudować w pobliskiej miejscowości magazyn o powierzchni 5700 mkw. Magazyn zostanie otwarty w kwietniu 2021 r. Zmiana ta stanowi zapowiedź nowej ery dla BayWa r.e. w dystrybucji systemów fotowoltaicznych w Polsce. Magazyn umożliwi spółce poprawę usług świadczonych polskim instalatorom.

Początki w grudniu 2016 r. były skromne, ale od tego czasu obserwujemy fantastyczny wzrost. Nasze produkty i usługi szybko zyskały uznanie krajowych instalatorów systemów solarnych, a nasz nowy nowoczesny magazyn oraz pobliskie obiekty biurowe są przygotowywane, aby zapewnić logistykę i wsparcie na jeszcze wyższym poziomie wyjaśnia Łukasz Zaziąbł, dyrektor zarządzający w BayWa r.e. Solar Systems w Polsce.

Dzięki otwarciu magazynu w Polsce klienci będą mogli płacić w sposób bezpośredni, bez konieczności wymiany walut. Czas dostawy znacząco się skróci – firma przewiduje, że 95% produktów zostanie dostarczonych w ciągu 24 godzin, a pozostałe 5% w ciągu 48 godzin.

Zobacz także: Certyfikowani instalatorzy fotowoltaiki – statystyki

BayWa r.e. uważa Polskę za bardzo ważny rynek z ogromnym potencjałem w zakresie energii słonecznej. Dowodem na sukces BayWa r.e. w Polsce jest zyskujący na popularności autorski system montażowy novotegra. Instalatorzy coraz częściej sięgają po to rozwiązanie, ponieważ jest ono znane ze swojej wytrzymałości, niezawodności i szybkości montażu. Rozbudowa obiektów w Polsce oznacza, że instalatorzy zyskają możliwość skorzystania z usług eksperta ds. systemu novotegra, który przyjedzie na miejsce pierwszej instalacji i przeprowadzi praktyczne szkolenie instalacyjne. Jest to bardzo cenna usługa dodatkowa. 

BayWa r.e. wybudowała niedawno park solarny Witnica o mocy 64,6 MWp, który jest największym takim parkiem w Polsce i pierwszym wybudowanym bez dotacji. Uruchomienie nastąpi w pierwszej połowie 2021 r.

Zobacz także: Największe farmy fotowoltaiczne w Polsce

RE

fot. BayWa

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter