Rowerowe święto branżowców. Kto wygrał rajd?

17/10/2022
Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2022

2 października br., podczas finału Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Wolsztynie, rozegrane zostały już po raz piąty rowerowe Mistrzostwa Polski Branży Elektrotechnicznej. W tym roku po raz pierwszy wystartowały amatorskie Mistrzostwa Polski Dystrybutorów Elektrotechniki.

Mistrzostwa Polski Branży Elektrotechnicznej

W Mistrzostwach Polski Branży Elektrotechnicznej mogli startować pracownicy i właściciele firm bezpośrednio związanych z branżą elektrotechniczną: elektrycznych i elektroinstalatorskich, producentów elektrotechniki i automatyki przemysłowej, projektujących i wykonujących instalacje elektrotechniczne, dystrybutorów elektrotechniki, itp. oraz innych firm, w których pełnią funkcję, np. zaopatrzeniowca, handlowca, pracownika służb utrzymania ruchu (zajmującego się zakupem lub sprzedażą artykułów elektrotechnicznych oraz automatyki przemysłowej), itp.

Panowie rywalizowali na dystansie MEGA liczącym 44 km, natomiast mistrzynię Polski wyłoniono na krótszym dystansie mini liczącym 31 km.

Wyniki kobiety:

  1. Karolina Maczuga – RM SOLAR – czas: 1:36:39

Wyniki mężczyzn:

  1. Rafał Balawajder – LUG Light Factory – czas: 1:52:03
  2. Sławomir Tomaszewski – SECO/WARWICK – czas: 1:54:25
  3. Jan Zozuliński – Projektowanie i Programowanie Systemów Informat. BIKEVIBE TEAM POZNAŃ – czas: 1:54:34

Mistrzostwa Polski Dystrybutorów Elektrotechniki

W I Mistrzostwach Polski Dystrybutorów Elektrotechniki mogli startować pracownicy i właściciele firm bezpośrednio związanych z dystrybucją elektrotechniki.
Zwycięzcami Mistrzostw Polski Dystrybutorów Elektrotechniki zostali uczestnicy, którzy w najkrótszym czasie pokonali wyznaczoną trasę maratonu.

Wyniki kobiety:

  1. Karolina Maczuga RM SOLAR

Wyniki mężczyzn:

  1. Jarosław Łazaruk – Grupa Topex
  2. Miłosz Świątek – Paka Serwis
  3. Mariusz Janiszewski – Enea Operator  

W całym cyklu regularnie brało udział ponad 100 uczestników z branży elektrotechnicznej, reprezentujących m.in. takie firmy, jak: ABB, Atomtech, Eaton, Ekoenergetyka Polska S.A., Enea, Fega, Finder, Greenlux, Grupa Topex, LUG, Kaczmarek Electric, Schneider Electric, Seco Warwick, TIM, Volta, W.EG Polska.

Zobacz także: Rynek dystrybucji artykułów elektrotechnicznych RANKING

Sponsorzy: Kaczmarek Electric SA, Finder Polska, Schneider Electric, LEDVANCE, Eaton, Hager, BEMKO, DT Swiss, DT4YOU.com, @www.dobresklepyrowerowe.com, Cisowianka, Browar Fortuna, Diet & More, Bike Leszno, Lubuskie warte zachodu.

O maratonach rowerowych Grand Prix Kaczmarek Electric MTB

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB to jeden z największych w Polsce cykli maratonów MTB. Organizowany jest na malowniczych trasach województwa lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.
Jego inicjatorem i głównym sponsorem jest firma Kaczmarek Electric S.A. – ogólnopolska sieć hurtowni elektrotechnicznych. W organizację poszczególnych etapów włączani są lokalni partnerzy: lokalne samorządy, organizacje pozarządowe i firmy.
Impreza ma charakter otwarty. Biorą w niej udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.

Cezary Kaczmarek
Cezary Kaczmarek, prezes zarządu Kaczmarek Electric SA

Inicjatorem cykli maratonów jest Cezary Kaczmarek, założyciel i prezes Kaczmarek Electric, prywatnie zapalony miłośnik kolarstwa.

W naszych maratonach regularnie biorą udział najlepsi zawodnicy MTB w kraju i to jest wspaniałe. Ale zawsze zależało mi przede wszystkim na popularyzacji tego sportu i w ogóle popularyzacji zdrowia, ruchu i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Mamy nawet własną branżową klasyfikację, w której można zdobywać trofeamówi Cezary Kaczmarek, prezes Kaczmarek Electric S.A., prywatnie pasjonat MTB.

Kaczmarek Electric to jedna z największych sieci hurtowni elektrotechnicznych w Polsce. W 2021 r. dołączyła do grupy handlowej W.EG.

RE, fot. Kaczmarek Electric

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter