Rowerowe mistrzostwa branży elektrotechnicznej – FINAŁ Kaczmarek Electric MTB

07/10/2021
medal w maratonie MTB Kaczmarek Electic

Zakończył się cykl maratonów rowerowych organizowanych przez hurtownię elektrotechniczną Kaczmarek Electric. Była to 12. edycja tej znanej imprezy rowerowej.

 • W maratonach Kaczmarek Electric biorą udział najlepsi zawodnicy MTB w kraju.
 • W trakcie ostatniego etapu odbyły się również amatorskie Mistrzostwa MTB Branży Elektrotechnicznej.

Cykl maratonów rowerowych Grand Prix Kaczmarek Electric MTB wystartował 30 maja 2021 r. w Krośnie Odrzańskim. Przez ponad cztery miesiące maratony odbywają się na trasach trzech województw: lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. We wszystkich 11 etapach Grand Prix, jakie odbyły się w tym roku, wystartowało 4235 zawodników. Uroczyste zakończenie odbyło się 3 października w Wolsztynie.

Branża elektrotechniczna na rowerach

W niedzielę, 3 października podczas ostatniego finałowego etapu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Wolsztynie zostały rozegrane amatorskie Mistrzostwa Polski Branży Elektrotechnicznej w maratonie MTB. To czwarta edycja imprezy tylko dla branży elektrotechnicznej. Tegoroczne Mistrzostwa zgromadziły 58 branżowców związanych zawodowo z branżą elektrotechniczną. Byli wśród nich elektromonterzy, instalatorzy, programiści, handlowcy, dyrektorzy, prezesi i właściciele firm. Reprezentowali firmy z sektora energetycznego, oświetleniowego, producentów, dystrybutorów i firmy usługowe. Wśród nich takie firmy, jak: SECO/WARWICK S.A., PGE, TAURON, Enea, Vortex Energy, LUG Light Factory, Grupa Topex, Relpol, Lumel, Q-SYSTEMS, Enexon, Fega, Kaczmarek Electric  i WE.G.

Zwycięzcy amatorskich Mistrzostw MTB Branży Elektrotechnicznej

Panowie zmierzyli się na dystansie MEGA (44 km), a panie na MINI (27 km).

Zwycięzcy amatorskich Mistrzostw MTB Branży Elektrotechnicznej 2021:

 1. miejsce: Karolina Maczuga (firma RM Solar) oraz Jarosław Łazaruk (firma Topex)
 2. miejsce: Jan Zozuliński (Systemy Informatyczne)
 3. miejsce: Robert Fabisiak (firma BIMsPLUS)

Koszulkę Mistrzyni Branży Elektrotechnicznej zdobyła Karolina Maczuga (firma RM Solar). Rywalizacja wśród panów była niezwykle zacięta. Wygrał Jarosław Łazaruk (firma Topex), który pokonał ten dystans z bardzo dobrym czasem 1 godz. 39 min. i 12 s. Miejsca drugie i trzecie zajęli Jan Zozuliński (firma Systemy Informatyczne) i Robert Fabisiak (firma BIMsPLUS). Obaj jednocześnie wpadli na metę, o kolejności decydowały centymetry.

O maratonach rowerowych Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2021

30 maja 2021 r. rozpoczął się Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2021. Jeden z największych w Polsce cykli maratonów MTB organizowany jest na malowniczych trasach województwa lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.
Jego inicjatorem i głównym sponsorem jest firma Kaczmarek Electric S.A. – ogólnopolska sieć hurtowni elektrotechnicznych. W organizację poszczególnych etapów włączani są lokalni partnerzy: lokalne samorządy, organizacje pozarządowe i firmy.

Impreza ma charakter otwarty. Biorą w niej udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści – ci są klasyfikowani w odrębnej kategorii Elita. W każdym wyścigu najlepsi zawodnicy otrzymują atrakcyjne premie finansowe. W tym roku pula nagród na każdym etapie wynosi 6350 zł.

Impreza cieszy się ogromną popularnością wśród amatorów kolarstwa górskiego w każdym wieku i z roku na rok zdobywa coraz więcej zwolenników. W pierwszej edycji w 2010 roku, w trzech etapach, udział wzięło 385 uczestników, a w 2019 w 10 etapach startowało już 6000 osób! W odrębnym wyścigu dla najmłodszych wystartowało ok. 1,5 tys. dzieci. Pandemia częściowo pokrzyżowała ubiegłoroczne plany, udało się jednak przeprowadzić sześć z zaplanowanych dziesięciu startów.

W tym roku w Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2021wzięło udział 4235 zawodników.

Cezary Kaczmarek podczas maratonu rowerowego
Cezary Kaczmarek, prezes zarządu Kaczmarek Electric SA

Inicjatorem cykli maratonów jest Cezary Kaczmarek, założyciel i prezes Kaczmarek Electric, prywatnie zapalony miłośnik kolarstwa.

W naszych maratonach regularnie biorą udział najlepsi zawodnicy MTB w kraju i to jest wspaniałe. Ale zawsze zależało mi przede wszystkim na popularyzacji tego sportu i w ogóle popularyzacji zdrowia, ruchu i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dlatego cieszę się, że w naszych maratonach biorą udział całe rodziny, startują dziadkowie, dzieci i wnuki. Razem z Joanną zastanawialiśmy się, jak możemy umożliwić czynny udział w naszej imprezie osobom, które nie mają wystarczającego przygotowania czy formy fizycznej, żeby zmierzyć się z długimi dystansami, ale chciałyby sprawdzić, czy odnajdą przyjemność w takim ściganiu się rowerem po leśnych trasach i wymyśliliśmy nową kategorię – FAN, z dystansem 10 km. Chciałbym też, żeby w Grand Prix Kaczmarek Electric MTB brało udział jak najwięcej osób z naszej branży elektrotechnicznej. Mamy nawet własną branżową klasyfikację, w której można zdobywać trofeamówi Cezary Kaczmarek, prezes Kaczmarek Electric S.A., prywatnie pasjonat MTB.

Tym, co przyciąga uczestników Grand Prix Kaczmarek Electric MTB są niewątpliwie piękne trasy i profesjonalna organizacja wyścigów. Organizatorzy zapewniają m.in. numery startowe z chipem, elektroniczny pomiar czasu, zabezpieczenie medyczne i ratownicze, ubezpieczenie NNW, wodę na trasie, bufet na mecie, nagrody pieniężne i rzeczowe, trofea sportowe za sześć pierwszych miejsc w każdej z 40 kategorii, pamiątkowe medale, a przede wszystkim doskonałą kolarską atmosferę.

Uczestnicy Grand Prix Kaczmarek Electric MTB

Uczestnicy będą mogli się ścigać na czterech dystansach:

MINI – ok. 25 km,
MEGA – ok. 43 km,
GIGA – ok. 65 km
MŁODZIK – ok. 10 km
FUN – ok. 10 km

W kategorii MŁODZIK startuje młodzież od 11 do 14 roku życia. Kategoria FUN została stworzono z myślą o amatorach w każdym wieku, którzy jeszcze nie czują się na siłach, aby zmierzyć się z dłuższym dystansem.
Zawodnicy są klasyfikowani i mogą zdobywać trofea ogółem w ponad 40 kategoriach (ze względu na dystans, płeć i grupę wiekową). Nagrody przyznawane są także w Kategoria BE (Branża Elektrotechniczna) – to dodatkowa kategoria sponsora, przeznaczona dla osób aktywnie związanych zawodowo z branżą elektrotechniczną.

Wszyscy uczestnicy mogą liczyć na:
• przy pierwszym starcie – pakiet powitalny z gadżetami,
• numer startowy z chipem, do identyfikacji i pomiaru czasu,
• sms z uzyskanym wynikiem,
• zabezpieczenie medyczne i ratownicze podczas trwania maratonu,
• ubezpieczenie NNW,
• oznakowanie trasy,
• medal pamiątkowy na mecie dla każdego zawodnika (przy opłaceniu zawodów do 7 dni przed),
• pakiet żywnościowy: woda, drożdżówka, żelki energetyczne, napój,
• ciepły posiłek regeneracyjny,
• bufety z wodą na trasie,
• myjki dla rowerów,
• nagrody finansowe, pula nagród na każdym etapie 6350 zł,
• bony towarowe do Dobrych Sklepów Rowerowych za miejsca 1-6 w każdej kategorii wiekowej,
• trofea sportowe za miejsca 1-6 w każdej kategorii wiekowej na każdym etapie,
• medal finishera dla każdego zawodnika, który przejedzie wszystkie etapy,
• koszulka pamiątkowa dla każdego zawodnika który zbierze komplet 7 startów do klasyfikacji generalnej,
• doskonałą kolarską atmosferę.

Maraton został wpisany do Kalendarza imprez PZKol 2021 i spełnia warunki umożliwiające start w nim zawodników posiadających licencje w kategorii elita.

Kalendarz startów maratonów rowerowych

W tym roku odbywa się 11 imprez Grand Prix Kaczmarek Electric MTB, aby zaspokoić apetyt stęsknionych za wyścigami amatorów kolarstwa górskiego. Inauguracja cyklu przypadła Krosnu Odrzańskiemu.

Kalendarz startów w 2021:

 • 30/05 – Krosno Odrzańskie
 • 6/06 – Żerków
 • 27/06 – Kliczków
 • 11/07 – Chodzież
 • 25/07- Sulechów
 • 1/08 – Osieczna
 • 22/08 – Wyrzysk
 • 5/09 – Zielona Góra
 • 12/09 – Nowa Sól
 • 26/09 – Żary
 • 3/10 – Wolsztyn

Rynek Elektryczny był patronem medialnym imprezy.

Kaczmarek Electric to jedna z największych sieci hurtowni elektrotechnicznych w Polsce. W 2021 r. dołączyła do grupy handlowej W.EG.

RE, fot. Kaczmarek Electric

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter