Rywalizacja MTB w branży elektrotechnicznej

17/09/2021
start maratonu rowerowego Kaczmarek Electric

Trwa cykl maratonów rowerowych organizowanych przez hurtownię elektrotechniczną Kaczmarek Electric. To już 12. edycja tej znanej imprezy rowerowej.

 • W maratonach Kaczmarek Electric biorą udział najlepsi zawodnicy MTB w kraju.
 • Organizator zaplanował także amatorskie Mistrzostwa MTB Branży Elektrotechnicznej.
 • Patronem mediowym jest Rynek Elektryczny.

Cykl maratonów rowerowych Grand Prix Kaczmarek Electric MTB wystartował 30 maja 2021 r. w Krośnie Odrzańskim. Przez ponad cztery miesiące maratony odbywają się na trasach trzech województw: lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. Uroczyste zakończenie zaplanowane jest na 3 października w Wolsztynie.

Branża elektrotechniczna na rowerach

W niedzielę, 3 października podczas ostatniego finałowego etapu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Wolsztynie zostaną rozegrane amatorskie Mistrzostwa Polski Branży Elektrotechnicznej w maratonie MTB. To czwarta edycja imprezy tylko dla branży elektrotechnicznej. Poprzednie Mistrzostwa zgromadziły 100 branżowców. Do startu mogą przystąpić pracownicy i właściciele firm: elektrycznych i elektroinstalatorskich, producentów elektrotechniki i automatyki przemysłowej, projektujących i wykonujących instalacje elektrotechniczne, dystrybutorów elektrotechniki, itp. oraz innych firm, w których pełnią funkcję, np. zaopatrzeniowca, handlowca, pracownika służb utrzymania ruchu (zajmującego się zakupem lub sprzedażą artykułów elektrotechnicznych czy automatyki przemysłowej).

Zobacz więcej: Mistrzostwa Polski Branży Elektrotechnicznej podczas Grand Prix Kaczmarek Electric MTB

Cezary Kaczmarek podczas maratonu rowerowego
Cezary Kaczmarek, prezes zarządu Kaczmarek Electric SA

Inicjatorem cykli maratonów jest Cezary Kaczmarek, założyciel i prezes Kaczmarek Electric, prywatnie zapalony miłośnik kolarstwa.

Impreza ma charakter otwarty – biorą w niej udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, którzy są klasyfikowani w odrębnej kategorii Elita. Każdy znajdzie dystans odpowiedni dla siebie – od 10 km na dystansie Fan, aż po dystans GIGA – ok. 65 km, a uczestnicy klasyfikowani są i zdobywają trofea w ponad 40 kategoriach, w podziale wg. płci, wieku i dystansu.

W naszych maratonach regularnie biorą udział najlepsi zawodnicy MTB w kraju i to jest wspaniałe. Ale zawsze zależało mi przede wszystkim na popularyzacji tego sportu i w ogóle popularyzacji zdrowia, ruchu i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dlatego cieszę się, że w naszych maratonach biorą udział całe rodziny, startują dziadkowie, dzieci i wnuki. Razem z Joanną zastanawialiśmy się, jak możemy umożliwić czynny udział w naszej imprezie osobom, które nie mają wystarczającego przygotowania czy formy fizycznej, żeby zmierzyć się z długimi dystansami, ale chciałyby sprawdzić, czy odnajdą przyjemność w takim ściganiu się rowerem po leśnych trasach i wymyśliliśmy nową kategorię – FAN, z dystansem 10 km. Chciałbym też, żeby w Grand Prix Kaczmarek Electric MTB brało udział jak najwięcej osób z naszej branży elektrotechnicznej. Mamy nawet własną branżową klasyfikację, w której można zdobywać trofeamówi Cezary Kaczmarek, prezes Kaczmarek Electric S.A., prywatnie pasjonat MTB.

Wcześniej dystans 10 km zarezerwowany był tylko dla kategorii Młodzik, czyli młodzieży w wieku od 11 do 14 lat, teraz każdy może się z nim zmierzyć. W tej kategorii może wystartować cała rodzina – rodzice, dziadkowie i młodzież. Teraz już możemy powiedzieć, że nasz cykl wyścigów jest dostępny niemal dla wszystkich. Dystans 10 km to świetna okazja, żeby dosłownie „z marszu”, bez specjalnego przygotowania czy drogiego sprzętu, wziąć udział w fajnej imprezie sportowej, poczuć tę atmosferę, sportową mobilizację, sprawić sobie frajdę, spróbować swoich sił – wyjaśnia Joanna Balawajder, przedstawicielka organizatora maratonów.

Tym, co przyciąga uczestników Grand Prix Kaczmarek Electric MTB są niewątpliwie piękne trasy i profesjonalna organizacja wyścigów. Organizatorzy zapewniają m.in. numery startowe z chipem, elektroniczny pomiar czasu, zabezpieczenie medyczne i ratownicze, ubezpieczenie NNW, wodę na trasie, bufet na mecie, nagrody pieniężne i rzeczowe, trofea sportowe za sześć pierwszych miejsc w każdej z 40 kategorii, pamiątkowe medale, a przede wszystkim doskonałą kolarską atmosferę.


O maratonach rowerowych Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2021

30 maja 2021 r. rozpoczął się Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2021. Jeden z największych w Polsce cykli maratonów MTB organizowany jest na malowniczych trasach województwa lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.
Jego inicjatorem i głównym sponsorem jest firma Kaczmarek Electric S.A. – ogólnopolska sieć hurtowni elektrotechnicznych. W organizację poszczególnych etapów włączani są lokalni partnerzy: lokalne samorządy, organizacje pozarządowe i firmy.

Impreza ma charakter otwarty. Biorą w niej udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści – ci są klasyfikowani w odrębnej kategorii Elita. W każdym wyścigu najlepsi zawodnicy otrzymują atrakcyjne premie finansowe. W tym roku pula nagród na każdym etapie wynosi 6350 zł.

Impreza cieszy się ogromną popularnością wśród amatorów kolarstwa górskiego w każdym wieku i z roku na rok zdobywa coraz więcej zwolenników. W pierwszej edycji w 2010 roku, w trzech etapach, udział wzięło 385 uczestników, a w 2019 w 10 etapach startowało już 6000 osób! W odrębnym wyścigu dla najmłodszych wystartowało ok. 1,5 tys. dzieci. Pandemia częściowo pokrzyżowała ubiegłoroczne plany, udało się jednak przeprowadzić sześć z zaplanowanych dziesięciu startów.

Uczestnicy Grand Prix Kaczmarek Electric MTB

Uczestnicy będą mogli się ścigać na czterech dystansach:

MINI – ok. 25 km,
MEGA – ok. 43 km,
GIGA – ok. 65 km
MŁODZIK – ok. 10 km
FUN – ok. 10 km

W kategorii MŁODZIK startuje młodzież od 11 do 14 roku życia. Kategoria FUN została stworzono z myślą o amatorach w każdym wieku, którzy jeszcze nie czują się na siłach, aby zmierzyć się z dłuższym dystansem.
Zawodnicy są klasyfikowani i mogą zdobywać trofea ogółem w ponad 40 kategoriach (ze względu na dystans, płeć i grupę wiekową). Nagrody przyznawane są także w Kategoria BE (Branża Elektrotechniczna) – to dodatkowa kategoria sponsora, przeznaczona dla osób aktywnie związanych zawodowo z branżą elektrotechniczną.

Wszyscy uczestnicy mogą liczyć na:
• przy pierwszym starcie – pakiet powitalny z gadżetami,
• numer startowy z chipem, do identyfikacji i pomiaru czasu,
• sms z uzyskanym wynikiem,
• zabezpieczenie medyczne i ratownicze podczas trwania maratonu,
• ubezpieczenie NNW,
• oznakowanie trasy,
• medal pamiątkowy na mecie dla każdego zawodnika (przy opłaceniu zawodów do 7 dni przed),
• pakiet żywnościowy: woda, drożdżówka, żelki energetyczne, napój,
• ciepły posiłek regeneracyjny,
• bufety z wodą na trasie,
• myjki dla rowerów,
• nagrody finansowe, pula nagród na każdym etapie 6350 zł,
• bony towarowe do Dobrych Sklepów Rowerowych za miejsca 1-6 w każdej kategorii wiekowej,
• trofea sportowe za miejsca 1-6 w każdej kategorii wiekowej na każdym etapie,
• medal finishera dla każdego zawodnika, który przejedzie wszystkie etapy,
• koszulka pamiątkowa dla każdego zawodnika który zbierze komplet 7 startów do klasyfikacji generalnej,
• doskonałą kolarską atmosferę.

Maraton został wpisany do Kalendarza imprez PZKol 2021 i spełnia warunki umożliwiające start w nim zawodników posiadających licencje w kategorii elita.

Kalendarz startów maratonów rowerowych

W tym roku odbywa się 11 imprez Grand Prix Kaczmarek Electric MTB, aby zaspokoić apetyt stęsknionych za wyścigami amatorów kolarstwa górskiego. Inauguracja cyklu przypadła Krosnu Odrzańskiemu.

Kalendarz startów w 2021:

 • 30/05 – Krosno Odrzańskie
 • 6/06 – Żerków
 • 27/06 – Kliczków
 • 11/07 – Chodzież
 • 25/07- Sulechów
 • 1/08 – Osieczna
 • 22/08 – Wyrzysk
 • 5/09 – Zielona Góra
 • 12/09 – Nowa Sól
 • 26/09 – Żary
 • 3/10 – Wolsztyn
zapisz się na raj rowerowy Kaczmarek Electric

Kaczmarek Electric to jedna z największych sieci hurtowni elektrotechnicznych w Polsce. W 2021 r. dołączyła do grupy handlowej W.EG.

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter