Pierwszy wypad w polskie góry. Akcja charytatywna Grodna RELACJA

31/10/2022
Rajd Sudety firmy Grodno

W październiku br. zakończył się dziewięciodniowy Rajd Sudety, który zapisał na kolejnych kartach historii wydarzeń sportowo-charytatywnych Grodna. Zaangażował on dużą część naszej branży, umacniając tym samym relacje pomiędzy pracownikami firmy oraz jej partnerami biznesowymi.

Tradycja rajdów Grodna zaczęła się dosyć niewinnie, gdy jeden z naszych pracowników objechał rowerem wszystkie oddziały zlokalizowane wzdłuż granic Polski. Kolejne edycje spotykały się z coraz większym zainteresowaniem wewnątrz organizacji oraz wśród Partnerów naszej firmy. Niewątpliwie stało się to bodźcem do kontynuowania sportowych przedsięwzięć – przyznał Andrzej Jurczak, prezes Grodno S.A.

Wydarzenia sportowe Grodna odbywają się co roku w nowych regionach Polski, a lista sukcesów staje się coraz dłuższa. Ta górska przygoda rozpoczęła się natomiast w tym roku u podnóża Kilimandżaro z okazji obchodów 30-lecia firmy. Niezapomniane wspomnienia prosto z Afryki zainspirowały wspinaczy Grodna do organizacji małych, ale regularnych eskapad w polskie góry. Zgodnie z ideą nowej pasji, zarząd spółki zdecydował, aby tegoroczny rajd odbył się właśnie w Sudetach.

rajd Sudety firmy Grodno
Rajd Sudety 2022 – ekipa Grodna

Dla wielu osób to góry stają się inspiracją w pokonywaniu własnych barier, a zdobywanie ich szczytów i szlaków jest symbolem realizacji celów zarówno tych prywatnych, jak również zawodowych. Jak mówi Marek Kamiński: „Nie trzeba zdobywać bieguna, żeby osiągnąć szczyt”.

Ciężki marsz – radość z sukcesu

Tegoroczna edycja rajdu przybrała formę wspólnego marszu pracowników Grodna oraz blisko 40 firm partnerskich, którym trasę wytyczał Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza. W ciągu 9 dni drużyny pokonały 270 kilometrów odcinków o różnych stopniach trudności. Dystanse o długościach od 24 do 33 kilometrów prowadziły przez Góry Izerskie, Opawskie, Masyw Śnieżnika, Góry Bystrzyckie, Sowie i Stołowe, co więcej przejście wielu z nich wymagało nawet 10 godzin marszu. Sportową adrenalinę, wspólny cel, grupową radość z sukcesu wykazały wszystkie zespoły na czele ze swoimi liderami.

Śladem ubiegłych rajdów, uczestnikom przyświecał cel charytatywny, co wpisane jest już w „DNA” firmy. Chęć niesienia pomocy stanowi dla Grodna ogromną siłę napędową, a firmowe wydarzenia sportowe czyni jeszcze bardziej wyjątkowymi.

Pomaganie ma znaczenie

W tym roku, za każdy pokonany kilometr trasy przez zarejestrowanego uczestnika, Grodno przekazało 2 zł na rzecz Fundacji Marka Kamińskiego, wybitnego polskiego podróżnika, który jako jedyny na Świecie zdobył obydwa bieguny w ciągu jednego roku. Każdy przebyty odcinek trasy był zatem bardzo cenny.

Firma Grodno wraz z rekordową liczbą partnerów biorącą udział w Rajdzie Sudety zdołała uzbierać znaczącą sumę, jaką jest 60 400 zł. Środki te zostały przekazane na rzecz programu realizowanego przez Fundację – LifePlan Academy. Skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 14-17 lat, pomaga wyzwolić potencjał młodego pokolenia, aby mogło spełniać swoje marzenia, obierać własną ścieżkę oraz realizować cele i ambicje. Dzięki tej inicjatywie ponad 100 dzieci wykluczonych społecznie otrzyma pełne dofinansowanie do programu, dzięki czemu będą mogły się rozwijać i edukować pod skrzydłami ekspertów z Fundacji Marka Kamińskiego.

Odzew i wsparcie naszych przyjaciół z branży po raz kolejny przerosły moje najśmielsze oczekiwania. Z tego miejsca chciałbym szczególnie podziękować Partnerom, Darczyńcom i Uczestnikom za ich udział w Rajdzie Sudety i przyczynienie się do tego wspólnego sukcesu. Razem pomagamy budować odporność psychiczną dzieci i młodzieży – stwierdził Andrzej Jurczak.

Sportowe wydarzenia Grodna

Pierwszym wydarzeniem sportowym był rajd rowerowy dookoła Polski. W następnych latach uczestnicy rajdów podbili całą Wisłę oraz wybrzeże Bałtyku.

Zespół Grodna na Kilimandżaro

Pod koniec stycznia 2022 r. ekipa Grodna dotarła na szczyt Kilimandżaro. Wyprawa do Tanzanii była symbolicznym zwieńczeniem okresu wytężonej pracy i miesięcy niezwykle szybkiego rozwoju przedsiębiorstwa.

GRODNO

Zapisz się na bezpłatny newsletter