„Przebyliśmy razem całą linię brzegową Bałtyku” – prezes Grodna

28/09/2021
logo Raj Bałtyk 2021 Grodno

Grodno zorganizowało wydarzenie Rajd Bałtyk – Światło Nadziei. Była to kolejna inicjatywa sportowa firmy.

  • Rajd Bałtyk firmy Grodno zakończył się 9 września w Świnoujściu.
  • 109 uczestników pokonało w sumie 858 km biegiem i 2830 km rowerem.
  • Grodno zebrało na rzecz Fundacji Marka Kamińskiego 50 tys. zł.

Wydarzenia sportowe to już tradycja w sieci hurtowni elektrotechnicznych Grodno. Zeszłoroczna edycja Rajdu Wisła przerosła oczekiwania firmy, ponieważ spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem zarówno pracowników wewnątrz organizacji jak również partnerów biznesowych, co dało impuls do dalszych działań.

Nowy pomysł na aktywność sportową to rajd biegowo-rowerowy pod nazwą Rajd Bałtyk – Światło Nadziei. Tym razem celem było pokazanie piękna Bałtyku, a trasę wytyczyły latarnie morskie, których kulturowy charakter jest nierozłącznym akcentem polskiego wybrzeża. Nie bez znaczenia pozostaje fakt wyboru takiej właśnie trasy. To właśnie latarnie morskie swoim światłem od zawsze wytaczały kierunek, a często ich światło okazywało się być nadzieją dla podróżujących. Właśnie z taką ideą firma wyruszyła w kolejną przygodę. Przy okazji wsparła Fundację Marka Kamińskiego – wybitnego polskiego podróżnika, który jako jedyny na świecie w ciągu jednego roku zdobył oba bieguny.

Podobnie jak Rajdzie Wisła za każdy pokonany kilometr trasy przez zarejestrowanego uczestnika Grodno przekazało określone środki na rzecz Fundacji. W trakcie Rajdu dołączali partnerzy Grodna.

Zobacz także: Fotorelacja z Rajdu Bałtyk

Państwa odzew i wsparcie przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Z tego miejsca chciałbym szczególnie podziękować naszym partnerom, darczyńcom i uczestnikom, którzy dołączyli do tego wyjątkowego dla nas wydarzenia. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu i hojności udało nam się zebrać na rzecz Fundacji MK kwotę ponad 50 tys. złotych. Takie bezinteresowne gesty są dowodem mocnych, wzajemnych relacji pozwalających osiągać wspólne cele. Jako uczestnik rajdu jestem pod dużym wrażeniem organizacji, jak również całego przebiegu wydarzenia. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w ten proces – podsumował Andrzej Jurczak, prezes zarządu Grodno SA.

Zobacz także: Rywalizacja MTB w branży Elektrotechnicznej

Fakty o Rajdzie Bałtyk – Światło Nadziei

  • Data wydarzenia 2-9 września 2021 r.
  • Trasa Rajdu Bałtyk rozpoczęła się od wschodu i przebiegała w kierunku zachodnim wzdłuż linii Bałtyku.
  • 109 uczestników pokonało w sumie 858 km biegiem i 2830 km rowerem.
  • 17 odcinków. Każdy z odcinków miał różny dystans z uwagi na odległości pomiędzy latarniami. Każdego dnia do pokonania było od 1 do 3 odcinków.
    Do każdego z odcinków przydzielony został Lider (pracownik Grodno), który odpowiadał za skompletowanie drużyny składającej się z co najmniej jednej osoby biegnącej i jednego rowerzysty oraz nadzór i strategię przebycia danego etapu. Łącznie 17 liderów prowadziło swoje drużyny na każdym z 17 odcinków. Drużyna Lidera wystartowała wspólnie w wyznaczonej strefie, a do mety musiała dotrzeć minimum jedna osoba biegnąca i jeden rowerzysta, w tym lider odcinka.

Rynek Elektryczny był patronem medialnym Rajdu Bałtyk.

Zobacz także: Rejs Wisłą – ku pamięci Aleksandra Doby, Relacja z Rajdu Wisła 2020

RE

Zapisz się na bezpłatny newsletter