Ruszyło kolejne sportowe wydarzenie w Grodnie

02/09/2021
logo Raj Bałtyk 2021 Grodno

Grodno organizuje wydarzenie Rajd Bałtyk – Światło Nadziei. To kolejna inicjatywa sportowa firmy.

Wydarzenia sportowe to już tradycja w sieci hurtowni elektrotechnicznych Grodno. Zeszłoroczna edycja Rajdu Wisła przerosła oczekiwania firmy, ponieważ spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem zarówno pracowników wewnątrz organizacji jak również partnerów biznesowych, co dało impuls do dalszych działań.

Zobacz także: Relacja z Rajdu Wisła 2020

Nowy pomysł na aktywność sportową to rajd biegowo-rowerowy pod nazwą Rajd Bałtyk – Światło Nadziei. Tym razem celem jest pokazanie piękna Bałtyku, a trasę wytyczać będą latarnie morskie, których kulturowy charakter jest nierozłącznym akcentem polskiego wybrzeża. Nie bez znaczenia pozostaje fakt wyboru takiej właśnie trasy. To właśnie latarnie morskie swoim światłem od zawsze wytaczały kierunek, a często ich światło okazywało się być nadzieją dla podróżujących. Właśnie z taką ideą firma wyrusza w kolejną przygodę. Przy okazji wspiera Fundację Marka Kamińskiego – wybitnego polskiego podróżnika, który jako jedyny na świecie w ciągu jednego roku zdobył oba bieguny.

Podobnie jak Rajdzie Wisła za każdy pokonany kilometr trasy przez zarejestrowanego uczestnika Grodno przekaże określone środki na rzecz Fundacji. W trakcie Rajdu dołączać się będą partnerzy Grodna.

Fakty o Rajdzie Bałtyk – Światło Nadziei

  • Data wydarzenia 2-9 września 2021 r.
  • Trasa Rajdu Bałtyk zaczyna się od wschodu i przebiegać będzie w kierunku zachodnim wzdłuż linii Bałtyku.
  • Dystans około 600 kilometrów.
  • 17 odcinków. Każdy z odcinków ma różny dystans z uwagi na odległości pomiędzy latarniami. Każdego dnia do pokonania jest od 1 do 3 odcinków.
    Do każdego z odcinków przydzielony został Lider (pracownik Grodno), który odpowiada za skompletowanie drużyny składającej się z co najmniej jednej osoby biegnącej i jednego rowerzysty oraz nadzór i strategię przebycia danego etapu. Łącznie 17 liderów poprowadzi swoje drużyny na każdym z 17 odcinków. Drużyna Lidera wystartuje wspólnie w wyznaczonej strefie, a do mety będzie musiała dotrzeć minimum jedna osoba biegnąca i jeden rowerzysta, w tym lider odcinka.

Zobacz także: Rajd Bałtyk – informacje

Rynek Elektryczny jest patronem medialnym Rajdu Bałtyk.

Zobacz także: Rejs Wisłą – ku pamięci Aleksandra Doby

Zapisz się na bezpłatny newsletter