Podwójne bezpieczeństwo dzięki nowym akcesoriom do obudów sterowniczych AX

29/03/2023
obudowa sterownicza AX firmy Rittal

Obudowy używane jako skrzynki obsługowe wyposażone w przyciski bądź wyświetlacze, które są zainstalowane na drzwiach zewnętrznych, często są narażone na niekorzystne oddziaływanie trudnych warunków atmosferycznych, a także na dostęp przez osoby nieupoważnione. W odpowiedzi na problemy zgłaszane przez klientów, w celu zmniejszenie tego potencjalnego ryzyka, firma Rittal wprowadziła nowe akcesoria dla obudów sterowniczych AX z blachy stalowej i z tworzywa sztucznego, które znacząco zwiększają bezpieczeństwo, a jednocześnie nie wymagają dodatkowej obróbki mechanicznej. Są to dodatkowe drzwi wewnętrzne montowane w obudowach szybko i bez potrzeby użycia narzędzi.

Nowe drzwi wewnętrzne Rittal zaproponowane dla obudów sterowniczych AX umożliwiają przede wszystkim oddzielenie poziomu technologicznego i operacyjnego. Zapewnia to z jednej strony ochronę komponentów zainstalowanych w tylnej części obudowy, a z drugiej strony ochronę przed przypadkowym dostępem przez personel obsługujący do części pod napięciem. Co więcej – wewnętrzna powierzchnia drzwi może zostać wykorzystana jako dodatkowy poziom montażowy do instalacji przycisków, wyświetlaczy itp., zapewniając w ten sposób dodatkową przestrzeń montażową w obudowie. W zależności od konieczności zastosowania i wymagań użytkowników drzwi wewnętrzne mogą zostać  zamontowane w obudowie w sposób elastyczny, dopasowany do indywidualnych potrzeb, czyli na różnej głębokości.

Zarówno w przypadku plastikowych szaf sterowniczych AX, jak i kompaktowych obudów sterowniczych AX wykonanych z blachy stalowej, odpowiednie drzwi wewnętrzne zostały zaprojektowane w sposób umożliwiający szybki montaż. Znacznie oszczędza to czas pracy instalatorów, ponieważ nie ma konieczności mechanicznej obróbki obudowy. Drzwi wewnętrzne z tworzywa sztucznego AX można bez problemu i łatwo zainstalować za pomocą bocznych punktów montażowych, a w przypadku AX z blachy stalowej – za pomocą szyny do wyposażenia wewnętrznego AX.

Nowe obudowy z dodatkowo zabezpieczonymi elementami obsługowymi na drzwiach wewnętrznych doskonale sprawdzą się w miejscach narażonych na trudne warunki zewnętrzne, m.in. w pojazdach specjalnych, takich jak: cysterny, pojazdy dźwigowe, a także w gospodarce wodno-ściekowej np. w oczyszczalniach ścieków, przemyśle morskim – w portach, na lotniskach oraz w zastosowaniach kolejowych i tunelowych (np. do kontroli sygnalizacji).

RITTAL

Zapisz się na bezpłatny newsletter