Oprawa Terrano S – nowoczesne i energooszczędne oświetlenie

07/02/2023
oprawa oświetleniowa Terrano S Lena Lighting

Lampy Terrano S firmy Lena Lighting to kolejna odsłona linii Terrano. Ich prosty, estetyczny design płynnie komponuje się z każdą aranżacją, zaś parametry pozwalają na tworzenie przyjaznych pracy wnętrz oraz przestrzeni reprezentacyjnych i stref rekreacji. Terrano S to odpowiedź na potrzeby nowoczesnych firm oraz powierzchni użyteczności publicznej, w których ważne jest stosowanie wysoce energooszczędnych rozwiązań.

Wygodna praca biurowa

Praca przy komputerze, tablecie czy telefonie naraża wzrok na zmęczenie. Dlatego tak ważne jest zamontowanie odpowiedniego oświetlenia. Lampy Terrano S zostały zaprojektowane pod kątem stworzenia optymalnych warunków do pracy biurowej i kreatywnej. Zwrócono uwagę na efekt olśnienia, stąd niski współczynnik UGR, mieszczący się w granicach 12-19. Lampy zapewniają doskonałą jakość emisji świetlnej w preferowanych barwach 3000 K i 4000 K.

Wysoka energooszczędność

Równie ważna jest kwestia ekologii, dlatego oprawy zostały wyposażone w moduły LED charakteryzujące się wysoką energooszczędnością. Skuteczność świetlna Terrano S LED dochodzi do 167 lm/W. Tak wysoka efektywność przekłada się na mniejszą emisję CO2 do atmosfery. Moduły LED pozwalają na oszczędność energii elektrycznej na poziomie do 50%, tym samym zmniejszając ślad węglowy.

Kompaktowy design doskonale wpisuje się w koncepcję less is more: mniej zużytych materiałów przekłada się na minimalistyczny, lecz elegancki wygląd oprawy. Wytrzymały korpus Terrano S został wykonany z metalu, który można poddać recyklingowi.

Ekspresowy montaż – ekspresowa zmiana aranżacji

Lampy Terrano S to również prosty i łatwy montaż w systemie szynoprzewodów. Pozwala to na szybkie dokonywanie zmian aranżacyjnych, także po dokonanej instalacji. Cały proces trwa zaledwie kilka minut i polega na wpinaniu lamp. Zawierają one specjalne adaptery z mechanicznymi zaczepami gwarantującymi pewne trzymanie oprawy w szynie.

Terrano S przeznaczone są zarówno do montażu sufitowego, jak i naściennego.

RE, fot. Lena Lighting

Zapisz się na bezpłatny newsletter