AS Energy stawia na najlepszych dostawców

16/11/2021
projekt domu z fotowoltaiką AS Energy

Wystarczyły niespełna dwa lata, żeby marka AS Energy stała się jedną z wiodących na polskim rynku fotowoltaiki. – Cieszymy się, że mamy udział w bezprecedensowym wzroście zainteresowania fotowoltaiką w naszym kraju – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy firmy RuckZuck, właściciela marki AS Energy. 

Wiemy, jak duże znaczenie dla dobra planety ma korzystanie z odnawialnych źródeł energii i jesteśmy przekonani, że wieloletnie, niezawodne funkcjonowanie naszych instalacji PV poprawi jakość życia obecnych i przyszłych pokoleń – dodaje Katarzyna Śliwińska.

Fotowoltaika to przyszłość

Choć marka AS Energy powstała w 2019 r., to jej właściciel – firma RuckZuck ma kilkunastoletnie doświadczenie w dystrybucji elementów wyposażenia wnętrz. Firma stawia na ciągły rozwój, dlatego, odpowiadając na potrzeby rynku, poszerzyła zakres działalności i weszła w branżę odnawialnych źródeł energii.

Obserwujemy, że coraz bardziej rośnie świadomość ekologiczna społeczeństwa i oczy wszystkich skierowane są na odnawialne źródła energii. Głównie uwarunkowania finansowe sprawiły, że najbardziej popularnym rozwiązaniem stały się panele PV. Dynamiczny rozwój fotowoltaiki sprawia, że dostrzegamy w niej duży potencjał i przyszłość polskiej energetyki – mówi Katarzyna Śliwińska.

Oferta dla B2B

AS Energy od początku zdecydowało się skierować ofertę przede wszystkim do sektora B2B: zarówno do instalatorów, jak i firm wykonawczych, biur projektowych, sklepów oraz hurtowni solarnych. Postawiło także na współpracę z wielkimi i renomowanymi producentami. Panele fotowoltaiczne dostarczają firmy: Jinko Solar (jeden z największych dostawców PV na świecie) oraz Sharp, który wyspecjalizował się w bardzo wielu zaawansowanych technologicznie produktach, a o jego stabilności rynkowej stanowi m.in. klasa Tier 1 w rankingu agencji Bloomberg.

Falowniki pochodzą z firmy Solis, która uchodzi za najlepszą markę tych urządzeń według międzynarodowego instytutu badawczego EuPD Research. Linia produktów firmy wykorzystuje innowacyjną technologię inwerterów szeregowych, aby zapewnić najwyższą niezawodność.

Zobacz także: Kluczowe właściwości inwerterów fotowoltaicznych

Konstrukcje do montażu instalacji fotowoltaicznych produkuje firma K2. Wszystkie produkty opracowuje we własnym dziale rozwoju. Firma stworzyła również darmowe narzędzie internetowe K2 Base, które umożliwia profesjonalne zaplanowanie instalacji PV. Z kolei konstrukcje naziemne do montażu paneli fotowoltaicznych zakotwiczone w podłożu niczym system korzeniowy drzewa proponuje włoska firma Tree System. Są one dostępne w Polsce za pośrednictwem AS Energy.

Do efektywnego funkcjonowania wszystkich elementów instalacji fotowoltaicznej niezbędne są odpowiednie akcesoria elektryczne. W tego typu produktach ważne jest, aby rozwiązania zagwarantowały ekonomiczne i bezpieczne zasilanie instalacji. AS Energy współpracuje w tym zakresie z renomowanymi dostawcami: Helukabel Polska oraz Phoenix Contact.

Oprócz systemów związanych z fotowoltaiką, AS Energy oferuje także klimatyzatory i pompy ciepła firmy Kaisai. To marka własna grupy Klima-Therm, która od ponad 20 lat działa w branży HVACR, dostarczając zaawansowane rozwiązania klimatyzacyjne, wentylacyjne, chłodnicze i grzewcze. Urządzenia Kaisai uznawane są za jedne z najbardziej innowacyjnych produktów klimatyzacyjnych w obiektach mieszkalnych oraz użyteczności publicznej.

Szybko i fachowo

Wybór najlepszych dostawców na świecie gwarantuje wysoką klasę i niezawodność proponowanych przez AS Energy produktów. Znajdują się one w magazynie na terenie Polski, dzięki czemu zamówienia realizowane są szybko i sprawnie. Klienci otrzymują kompleksową obsługę i fachowe doradztwo zarówno podczas projektowania, jak i składania oferty. Regularnie organizowane są też szkolenia dla instalatorów, podczas których AS Energy dzieli się wiedzą techniczną oraz doradza rozwiązania, które są istotnymi ułatwieniami – dodaje Katarzyna Śliwińska.

logo AS Energy

AS Energy to marka działająca na rynku odnawialnych źródeł energii, która oferuje wszystkie potrzebne elementy do montażu instalacji fotowoltaicznej na dachu lub gruncie. Dzięki współpracy ze światowymi liderami sektora energetyki słonecznej (Jinko Solar, Sharp, Solis. K2, Tree System) proponuje szeroki wybór komponentów najwyższej jakości. Oferta produktowa skierowana jest do klientów biznesowych: instalatorów, firm wykonawczych, biur projektowych, sklepów oraz hurtowni solarnych.

Zobacz także: Największe magazyny energii elektrycznej w Polsce

Zapisz się na bezpłatny newsletter