Bankowe oświetlenie od Signify

19/02/2021

Dzięki współpracy z firmą Signify, Bank Millenium przeprowadził modernizację oświetlenia w przestrzeni biurowej głównej siedziby, ograniczając zużycie energii na ten cel o 54% i podnosząc komfort pracy. Około 12 000 konwencjonalnych opraw oświetleniowych zostało zastąpionych nowoczesnymi odpowiednikami w technologii LED.

W przestrzeni biurowej głównej siedziby Banku Millenium zainstalowano 11 358 szt. opraw do wbudowania w sufit podwieszany: Philips FLexBlend w technologii LED.

FlexBlend Philips

Rozwiązanie FlexBlend marki Philips powstało z myślą o potrzebach właścicieli biur, którzy szukają energooszczędnych rozwiązań oświetleniowych wysokiej jakości, zgodnych z normami i regulacjami. Philips FlexBlend pozwala właścicielom budynków zoptymalizować system oświetlenia dzięki spełnianiu norm dla biur i wysokiej rentowności. Co więcej, rozwiązanie FlexBlend można z łatwością zamontować w różnych typach sufitów oraz w różnych przestrzeniach biurowych, takich jak otwarte biura czy sale konferencyjne.

Oprawy FLexBlend są produkowane w fabryce Signify w Kętrzynie, która korzysta w 100% z odnawialnej energii elektrycznej (energia jest zakontraktowana z farmą wiatrową w Kisielicach w woj. warmińsko-mazurskim).

Inwestycja w Banku Millenium daje rocznie oszczędność ponad 677 MWh energii i pozwoli ograniczać emisję CO2 o blisko 500 ton (to jakby każdego roku zniwelować działanie ponad 166 samochodów lub uratować ponad 21 777 drzew). Ponadto modernizacja polepszyła znacznie jakość oświetlenia w strefie biurowej, w której pracuje ponad 2700 osób, a tym samym podniosła komfort pracy, samopoczucie i efektywność pracowników.

Cieszymy się ogromnie, że mogliśmy wesprzeć Bank Millennium w tak znacznej redukcji emisji CO2, poprzez wymianę istniejącej, konwencjonalnej infrastruktury oświetleniowej na nową w technologię LED i jednocześnie pomóc obniżyć koszty energii elektrycznej. Pomaganie innym firmom w obniżaniu ich śladu węglowego i uzyskiwaniu wymiernych korzyści i oszczędności wpisane jest w strategię zrównoważonego rozwoju naszej firmy i jesteśmy dumni, że mogliśmy razem pracować przy tym projekcie – mówi Tomasz Książek, wiceprezes i dyrektor handlowy Signify Poland.

Zobacz także: Ultrafiolet w globalnej walce

W realizacji projektu pomogła firma MasterLightService, wieloletni partner Signify. MLS jest współautorem projektu oświetleniowego i brała czynny udział na każdym etapie jego wdrożenia.

RE

Zapisz się na bezpłatny newsletter