Polski design i innowacyjność w oświetleniu na Expo w Dubaju

19/11/2021
Polski Pawilon Dubai 2021

Energooszczędne lampy zaprojektowane i wyprodukowane przez firmę Lena Lighting z Wielkopolski reprezentują polski design i innowacyjność podczas wystawy czasowej na Expo 2020 w Dubaju. Łącznie można zobaczyć produkty z 21 polskich firm.

  • Podczas tegorocznego Expo 2020 w Dubaju, w Pawilonie Polski w przestrzeni wystaw czasowych odbędzie się wystawa pod tytułem “Creative by nature”.
  • Wśród 21 polskich firm jest Lena Lighting – producent oświetlenia.

Wystawa „Creative by nature” jest prezentacją wybranych, najciekawszych, innowacyjnych produktów polskiego przemysłu i rzemiosła. Wielu spośród twórców inspirowało się pięknem natury, niektóre z projektów są̨ współczesną interpretacją tradycyjnych technik rzemieślniczych z wykorzystaniem naturalnych materiałów. Wszystkie są produkowane przy użyciu ekologicznych technologii, z myślą̨ o zrównoważonym rozwoju. Ekspozycja wpisuje się w tematykę ogólną EXPO 2020 oraz w główne hasło polskiego pawilonu „Poland. Creativity inspired by nature”.

Wystawa “Creative by nature jest prezentacją wybranych, najciekawszych, innowacyjnych produktów polskiego przemysłu i rzemiosła. Twórcy inspirowali się właśnie pięknem Natury. Niektóre projekty są współczesną interpretacją tradycyjnych technik rzemieślniczych z użyciem materiałów naturalnych. Wszystkie są produkowane przy użyciu ekologicznych technologii, z myślą o zrównoważonym rozwoju. Wystawa prezentuje innowacyjne urządzenia z dziedziny medycyny, najnowsze osiągnięcia techniki, transportu, urządzenia wspomagające badania naukowe, prace związane z oczyszczaniem wód morskich, produkty wykorzystywane w urządzaniu wnętrz czy te najmniejsze, związane ze stołem – w globalnym świecie miejscem spotkań różnych kultur.

Podczas wystawy będzie można zobaczyć m.in. energooszczędne lampy Lena Lighting, jednego z największych polskich producentów oświetlenia. Wybrane zostały 4 produkty z najnowszych kolekcji: Baris LED, Sizzano, Solanto Duo i UV-C Sterilon Flow. Trzy pierwsze lampy przeznaczone do oświetlenia wnętrz, ostania seria to lampy wykorzystujące światło ultrafioletowe służące do dezynfekcji powietrza i powierzchni.

Jesteśmy niezwykle dumni, że wybrano nasze energooszczędne lampy do wystawy „Creative by nature” na Expo 2020 w Dubaju. To duże wyróżnienie i potwierdzenie, że nasza filozofia polegająca na łączeniu designu z energooszczędną technologią została zauważona i doceniona. Żyjemy w czasach, w których dbałość o środowisko naturalne jest globalnym obowiązkiem i odpowiedzialnością.  Energooszczędne oświetlenie jest jednym z elementów, które może zapewnić nam szybką zmianę na lepsze. Realizując nasze projekty np. dla miast czy gmin lub wyposażając budynki w nasze energooszczędne lampy i inteligentne systemy oświetlenia widzimy dokładnie, jak wielkie daje to korzyści. Oszczędności w zużyciu energii mogą sięgać aż 80% – mówi Marzena Lesińska, pełnomocnik zarządu ds. marketingu  z Lena Lighting.

Expo 2020 odbywa się w dniach od 1 października 2021 r. do 31 marca 2022 r.

Wystawa „Creative by nature” jest organizowana przez Urząd Patentowy RP we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii oraz przy wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Ekspozycję można oglądać w Pawilonie Polski na Expo 2020 w Dubaju od 18 listopada do 1 grudnia 2021 r.

Zobacz także: Polskie firmy w na Expo 2020 – ekspozycja stała

Wybrane lampy Lena Lighting prezentowane podczas wystawy:

lampy Lena Lighting na wystawie Expo 2020 Dubai
Sizzano – zjawiskowa, energooszczędna lampa o geometrycznych, obłych kształtach, która z okazji wystawy “Creative by nature” została wyprodukowana w specjalnej, metalicznej gamie kolorystycznej (za zdjęciu po lewej). Solanto Duo – elegancka lampa ledowa o imponujących rozmiarach, która buduje niepowtarzalny klimat i idealnie dopełnia nowoczesne przestrzenie.

lampy Lena Lighting podczas wystawy w Dubaju 2021
BARIS LED – kolekcja do tworzenia indywidualnych, zachwycających aranżacji, która umożliwia tworzenie linii świetlnych o długości aż do 6 m bez łączeń.
urządzenia do dezynfekcji powietrza Lena Lighting na wystawie w Dubaju 2021
UV-C Sterilon Flow – dwufunkcyjna, prezentująca minimalistyczny design, lampa przeznaczona do skutecznej dezynfekcji powietrza i powierzchni, produkowana w oparciu o technologię UV-C.

Zobacz także: Perowskity w Polskim Pawilonie podczas Wystawy Światowej Expo 2020 w Dubaju

RE

Zapisz się na bezpłatny newsletter