Relpol otrzymał dofinansowanie na produkcję przekaźników do zastosowania w infrastrukturze krytycznej

17/03/2021

Relpol, polski producent przekaźników, otwiera nowy projekt inwestycyjny – dwa typy przekaźników o podwyższonej niezawodności do zastosowania w infrastrukturze krytycznej.

Relpol otrzymał dofinansowanie na projekt „Opracowanie prototypowej technologii do produkcji przekaźników o podwyższonej niezawodności do zastosowania w infrastrukturze krytycznej”. Wartość projektu wynosi 7,7 mln zł. Zostanie on sfinansowany dotacją z NCBiR w wysokości ok. 3,58 mln zł, środkami własnymi i ewentualnie kredytem bankowym. Okres realizacji projektu planowany jest na 3 lata, do 31 grudnia 2023 r. Umowa z NCBiR została podpisana 17 marca 2021 r.

Projekt polega na opracowaniu technologii produkcji dwóch typów nowych przekaźników o podwyższonych parametrach niezawodnościowych, z zastosowaniem nowoczesnych materiałów, o wysokim poziomie bezpieczeństwa, funkcjonalności eksploatacyjno-montażowej, przeznaczonych do niszowego obszaru rynku, jakim jest infrastruktura krytyczna.

Projekt będzie oferował użytkownikowi korzyści w postaci obniżenia kosztów inwestycyjnych przy jednoczesnej poprawie bezpieczeństwa oraz zmniejszonym negatywnym oddziaływaniu na środowisko.

Projekt jest odpowiedzią na zidentyfikowane potrzeby rynku oraz branży w zakresie:

  • wdrażania rozwiązań przyczyniających się do zwiększenia bezpieczeństwa i niezawodności działania systemów infrastruktury krytycznej,
  • automatyzacji i optymalizacji ekonomicznej funkcjonowania systemów infrastruktury krytycznej,
  • wdrażania rozwiązań umożliwiających obniżenie kosztów inwestycyjnych utrzymania i eksploatacji systemów infrastruktury krytycznej przy jednoczesnym zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa.

Dofinansowanie pochodzi od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020 i konkursu 6/1.1.1/2020 SS Duże/MSP/JN 4 – Szybka ścieżka.

Zobacz także: Relpol buduje nowy obiekt przemysłowy

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter