Rozgałęźniki i przedłużacze – oferta MerXu

18/03/2021
rozgałęźniki i przedłużacze na MerXu

Przedłużacze oraz rozgałęźniki stanowią specyficzną grupę osprzętu elektrycznego. Nie instaluje się ich na trwałe w rozdzielnicy elektrycznej czy szafie sterowniczej, a ich zadaniem jest zapewnienie dostępu do stałych gniazd ściennych lub rozdzielnicowych.

Przedłużacze zapewniają mobilny dostęp do zasilania energią elektryczną tam, gdzie jest ona potrzebna w oddaleniu od gniazd stałych, natomiast rozgałęziacze umożliwiają zasilenie kilku odbiorników z jednego gniazda elektrycznego. Oferta MerXu uwzględnia zróżnicowane potrzeby użytkowników zapewniając dostępność przedłużaczy i rozgałęźników w szerokiej gamie produktów.

Rozgałęźniki dostępne na platformie MerXu

Projektowana instalacja elektryczna przewiduje określoną, standardową ilość gniazd w danym budynku i każdym z jego pomieszczeń, w których są obecne. Niekiedy liczba gniazd okazuje się w eksploatacji niewystarczająca – w takim wypadku z pomocą przychodzą rozgałęźniki zwielokrotniające ich ilość.

Dostępne na MerXu rozgałęźniki mają formę standardowych gniazd bez bolca ochronnego lub z bolcem. Mogą być wyposażone w klapkę, przy czym zwykle rozgałęźniki z gniazdami zaopatrzonymi w klapkę odznaczają się dość wysokim stopniem ochrony IP. Najwięcej rozgałęziaczy oferowanych na MerXu wyposażonych jest w gniazda typu E, powszechnie stosowanych w instalacjach w Polsce. Jednak instalatorzy poszukujący innych typów gniazd, znajdą również wiele rozgałęziaczy schuko oraz uniwersalnych uni-schuko pasujących zarówno do wtyczek E, jak i schuko.

Przedłużacze w ofercie MerXu

Platforma zakupowa MerXu to szeroki wybór przedłużaczy o różnej długości przewodu, zarówno jedno-, jak i trójfazowych. Ze względu na typ gniazda zamontowanego w przedłużaczu, wyróżnić można:

  • przedłużacze z gniazdami prostymi – bez bolca lub z bolcem instalowanym w linii przewodu, stanowiącym jego przedłużenie,
  • przedłużacze z gniazdami kątowymi – bez bolca lub z bolcem instalowanym pod kątem prostym w stosunku do biegu przewodu,
  • przedłużacze listwowe – przedłużacze z zespołem gniazd (dwóch, trzech, czterech i więcej), z bolcem, lub bez,
  • przedłużacze listwowe z przełącznikiem, który pozwala na odłączenie całego zespołu gniazd zlokalizowanych na listwie, bez wyjmowania wtyczki z gniazda zasilającego stacjonarnego (ściennego),
  • przedłużacze z gniazdami warsztatowymi,
  • przedłużacze ze zwijakiem bębnowym – z gniazdami montowanymi w obudowie zwijaka.

Produkty oferowane na MerXu różnią się nie tylko ze względu na napięcie zasilania (230 lub 400 V) oraz zainstalowane gniazdo bądź zespół gniazd, ale również z uwagi na przeznaczenie oraz stopień ochrony IP.

W marcu obowiązuje promocja – darmowa dostawa. Zobacz więcej informacji

MerXu

Zapisz się na bezpłatny newsletter