Światło dzienne w budynkach – nowy system w ofercie Leny

18/08/2021
system sterowania oświetleniem ClueIn Lena Lighting

Inteligentny system sterowania oświetleniem pod nazwą ClueIn to nowa pozycja w ofercie Lena Lighting. System pomaga zmniejszyć zużycie energii elektrycznej i dostosowuje światło do naturalnego biorytmu człowieka, wpływając na komfort, bezpieczeństwo i efektywność pracy.

ClueIn to rozwiązanie przeznaczone do oświetlania wnętrz budynków. Analizując czynniki, takie jak: obecność ludzi, warunki pogodowe, porę dnia czy ilość światła naturalnego w pomieszczeniach, zapewnia perfekcyjne dostosowanie instalacji świetlnych do bieżących potrzeb i do naturalnego biorytmu człowieka, który jest ściśle zależny od światła dziennego.

Jedną z zalet systemu ClueIn są oszczędności w zużyciu energii elektrycznej. W połączeniu z nowoczesnymi lampami LED produkowanymi przez Lena Lighting, system pomaga redukować emisję gazów cieplarnianych oraz zmniejszyć wydatki na prąd. 

Jakie możliwości daje system sterowania oświetleniem ClueIn?

System sterowania ClueIn umożliwia programowanie wielu scen świetlnych w zależności od oszacowanej przepustowości ścieżki komunikacyjnej oraz indywidualnych preferencji inwestora. Daje możliwość np. realizacji oświetlenia alejki magazynowej, w której światło podąża za wykrywanym obiektem. Może również rozświetlać alejkę lub wybrany obszar równocześnie, zarządzać czasem świecenia pomiędzy wykryciem kolejnych obiektów, tempem przygasania oraz docelowym poziomem jasności na wybranym obszarze. Użytkownik zarządza indywidualnie każdą z tych scen i uzależnia jej aktywację od czynników, takich jak data i godzina, poziom oświetlenia czy wykryty ruch.

Zobacz także: Wyniki finansowe Lena Lighting

System ClueIn zgodny z ideą Human Centric Lighting

ClueIn system sterowania Lena Lighting

System ClueIn zapewnia także adaptacyjne oświetlenie odwzorowujące naturalne światło dzienne, co wpływa na komfort pracy, nastrój i samopoczucie człowieka. Dostosowuje również natężenie światła do ilości dostarczanych promieni słonecznych. Ustawiając wymagany poziom natężenia oświetlenia ClueIn możemy być pewni, że światło LED oraz światło słoneczne będą „mieszać się” w odpowiednich proporcjach, aby na stałe utrzymać wymagany poziom jasności.

Oszczędność w zużyciu energii elektrycznej to już nie tylko sprawa zmniejszania kosztów, ale przede wszystkim społeczna odpowiedzialność i to zarówno w kontekście dbałości o środowisko naturalne, czyli redukcję emisji gazów cieplarnianych, jak i zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu pracy. Coraz dłużej przebywamy w pomieszczeniach, w których mamy do czynienia ze sztucznym światłem. Zastosowanie inteligentnego i zaawansowanego technologicznie oświetlenia pozwala odzwierciedlić światło naturalne, co daje wiele korzyści i staje się niezwykle ważnym aspektem dbałości o pracowników – mówi Tadeusz Talkowski, manager działu IoT Lena Lighting.

Biorytm człowieka w dużej mierze zależny jest od światła naturalnego. Barwa światła zmienia się w ciągu doby, wpływając na naszą koncentrację i wydajność. Poprzez dopasowanie oświetlenia do naturalnego cyklu dobowego ClueIn oddziałuje na samopoczucie, efektywność i produktywność podczas pracy czy nauki.

Human Centric Lighting to koncepcja, w myśl której przy projektowaniu oświetlenia stawia się człowieka i jego potrzeby na pierwszym miejscu. Światło wywiera duży wpływ nie tylko na nasz nastrój, ale także koncentrację czy efektywność. Produkujemy lampy, których światło niemal idealnie odwzorowuje widzialny zakres światła słonecznego. Połączenie ich z systemem zarządzania ClueIn pomoże zachować naturalny biorytm, bez względu na miejsce, w którym przebywamy – dodaje Tadeusz Talkowski, manager działu IoT Lena Lighting.

W jakich obiektach może być instalowany Clueln?

ClueIn może zostać zainstalowany we wszystkich obiektach, bez względu na ich powierzchnię i charakter. Równie dobrze sprawdzi się w halach magazynowych, biurach, punktach usługowych czy obiektach użyteczności publicznej. Montaż systemu jest prosty i nieinwazyjny, nie wymaga też okablowania. ClueIn może być sterowany zarówno poprzez włącznik prądu, jak i zainstalowaną na smartfonie aplikację mobilną, a także poprzez komputery stacjonarne czy laptopy.

Więcej informacji na www.lenalighting.pl/cluein-pl

Zapisz się na bezpłatny newsletter