ASAJ – tempo rozwoju po trzech kwartałach 2022 r.

13/10/2022
ASAJ po trzech kwartałach 2022 r.

ASAJ przedstawia kolejny raport tempa rozwoju spółki oraz najważniejszych projektów.

Po trzech kwartałach 2022 r. ASAJ osiągnął 145% dynamiki sprzedaży w stosunku do trzech kwartałów 2021 r. W rozbiciu na poszczególne kwartały wyniki przedstawiają się następująco:

  • dynamika I kwartału: 171% rdr.
  • dynamika II kwartału: 130% rdr.
  • dynamika III kwartału: 137,5% rdr.

Analizując poszczególne miesiące od początku roku spowolnienie wyników widoczne było w miesiącu czerwcu i lipcu, w których spółka nie przekroczyła 130% dynamiki. Spowodowane było to wyhamowaniem potrzeb zakupowych klientów, którzy nabyli duże ilości towarów w poprzednich miesiącach oraz spadkiem cen, szczególnie kabli i przewodów. Firma w tym czasie stawiała na utrzymanie odpowiedniej rotacji magazynów, aby oferować swoim klientom rynkowe ceny produktów. Działanie to pozwoliło na zbudowanie dostępności towarów w dobrych cenach, co przełożyło się na poprawienie wyników: sierpień 144,8%, wrzesień 148%.

Czytaj także: Jesteśmy głęboko świadomi naszej roli w łańcuchu dostaw – wywiad z dyrektorem zarządzającym ASAJ

Najważniejsze projekty ASAJ

Jednym z kluczowych projektów była migracja serwerów w chmurę oraz rozpoczęcie wymiany infrastruktury sieci VPN. Układanie procesów logistycznych w Centrum Dystrybucji przebiega zgodnie z planem.

Firma w sposób ciągły pracuje nad rozwojem sprzedaży, trwają prace nad przygotowaniem otwarć dwóch nowych lokalizacji, o których poinformujemy w kolejnych komunikatach.

ASAJ strategicznie stawia na dalszy rozwój sieci sprzedaży, zwiększenie liczby klientów oraz sprzedaż asortymentu z branży elektrotechnicznej, energetycznej, OZE i HVACR.

ASAJ

Zapisz się na bezpłatny newsletter