Relpol koncentruje produkcję w Żarach

07/12/2021

Zarząd Relpol S.A. podjął decyzję o rozpoczęciu działań zmierzających do przeniesienia produkcji z Relpol Elektronik Sp. z o.o. z siedzibą w Mirostowicach Dolnych do Relpol S.A. w Żarach.

Relpol Elektronik Sp. z o.o. został utworzony w 2007 r., a jej głównym przedmiotem działalność było świadczeniu usług kooperacji dla Relpol S.A., zgodnie z wymaganiami technicznymi i jakościowymi Relpol S.A., na powierzonych przez Relpol S.A. maszynach i urządzeniach oraz z dostarczanych przez Relpol S.A. materiałów. Relpol S.A. posiada 100% udziałów w Relpol Elektronik Sp. z o.o.

Decyzja o przeniesieniu produkcji do Żar została podjęta w związku z dobiegającą końca budową nowej hali produkcyjnej, zwiększającej powierzchnię produkcyjną w Relpol S.A. o ok. 2000 mkw. Stworzy to możliwość ulokowania w budynkach Relpol S.A. produkcji z Relpol Elektronik wraz z jej pracownikami.

Koncentracja produkcji w jednym miejscu umożliwi bezpośredni nadzór nad organizacją i jakością produkcji prowadzonej dotychczas w Relpol Elektronik, co poprawi efektywność procesu produkcji, skróci terminy dostaw, ograniczy koszty transportu, ograniczy koszty zarządzania oraz poprawi wykorzystanie powierzchni produkcyjnej w Relpol S.A.

Decyzja co do dalszego funkcjonowania spółki Relpol Elektronik zostanie podjęta w terminie późniejszym. Przeniesienie produkcji nie będzie miało większego wpływu na wyniki finansowe grupy kapitałowej. Spółka ta odnotowywała nieznaczące z punktu widzenia grupy kapitałowej wyniki finansowe, natomiast cały obrót pomiędzy Relpol S.A. a Relpol Elektronik był wyłączony w ramach korekt konsolidacyjnych.

Na dzień 30 listopada 2021 r. w Relpol Elektronik zatrudniał 24 osoby na umowę o pracę, 3 osoby na umowę zlecenie oraz 12 osób z agencji pośrednictwa pracy.

Od stycznia do września 2021 r. Relpol Elektronik osiągnął przychód ze sprzedaży w wysokości 1,8 mln zł netto. Strata wyniosła 9 tys. zł.

Zobacz: Podjęcie decyzji o przeniesieniu produkcji z Relpol Elektronik Sp. z o.o. do Relpol S.A.

RE

array(3) {
  [0]=>
  int(29759)
  [1]=>
  int(43052)
  [2]=>
  int(41022)
}
Zapisz się na bezpłatny newsletter