Wpływ sytuacji w Ukrainie na działalność i wyniki finansowe ZPUE

01/03/2022

Zarząd ZPUE S.A. informuje, iż analizując na bieżąco sytuację w Ukrainie oraz na linii Rosja-Europa i Świat, w odniesieniu do działalności prowadzonej przez spółkę, zdefiniował następujące ryzyka o wysokim stopniu prawdopodobieństwa:

  1. Wstrzymanie sprzedaży wyrobów ZPUE S.A. do Rosji, Białorusi i Ukrainy. Szacowana wartość wstrzymanych zamówień i kontraktów to około 10 mln zł w I kwartale br. i 30 mln zł w całym 2022 r.
  2. Ryzyko dalszego zrywania łańcuchów dostaw materiałów, które docierają do Polski przez terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi, o wartości na dzisiaj trudnej do oszacowania.
  3. Ryzyko nawet kilkudziesięcioprocentowego wzrostu cen surowców i materiałów, których dostawcą lub producentem są kraje zaangażowane w wojnę, wynikającego z większego zapotrzebowania branży zbrojeniowej w Polsce i na świecie.
  4. Potencjalne ryzyko nacjonalizacji spółki zależnej od ZPUE, tj. ZAVOD BKTP OOO i jej Zakładu Produkcyjnego zlokalizowanego pod Petersburgiem w Rosji o wartości około 10 mln zł.

RE

array(2) {
  [0]=>
  int(58403)
  [1]=>
  int(56885)
}
Zapisz się na bezpłatny newsletter