Poziomy banner na głównej

Najlepsi przedsiębiorcy z branży elektrotechnicznej

03/12/2019
finaliści konkursu Przedsiębiorca Roku 2019

Przedstawiciele dwóch firm z branży elektrotechnicznej dotarli do ścisłego finału 17. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku 2019. Jeden z nich zwyciężył w kategorii Nowe Technologie / Innowacyjność.

W tym roku o nagrodę “EY Przedsiębiorca Roku 2019” w ścisłym finale walczyło łącznie 17 przedsiębiorców z 11 firm. Wśród nich znalazły się dwie firmy elektrotechniczne: Ekoenergetyka-Polska i Transfer Multisort Elektronik (TME).

Jury, składające się z wybitnych osobowości polskiej sceny biznesowej, dokonywało ocen na podstawie kryteriów ekonomicznych i pozaekonomicznych takich jak: przedsiębiorczość, wyniki finansowe, strategia, działalność międzynarodowa, nowe technologie/innowacyjność czy relacje z pracownikami i otoczeniem.

Innowacyjne ładowarki do pojazdów elektrycznych

Bartosz Kubik, założyciel firmy Ekoenergetyka-Polska, zwyciężył w kategorii Nowe Technologie / Innowacyjność 2019. Tytuł został przyznany za stacje szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych.

Ekoenergetyka-Polska jako jedna z pierwszych opracowała systemy szybkiego ładowania autobusów elektrycznych i dzisiaj ma ponad 90 proc. udziałów w polskim rynku oraz ok. 40 proc. udziałów w rynku europejskim. Rozwiązania firmy zasilają transport elektryczny w 60 miastach w 11 krajach.

Zobacz także: Najlepszy przedsiębiorca 2018 jest z branży fotowoltaicznej

Doceniona dystrybucja

W finale znalazło się przedsiębiorstwo TME, zajmująca się m.in. handlem artykułami elektrotechnicznymi. Adam i Andrzej Kuczyńscy, członkowie zarządu spółki, nie zwyciężyli w żadnej kategorii, natomiast sam fakt dotarcia do finału jest dużym wyróżnieniem dla firmy.

TME to jeden z największych globalnych dystrybutorów komponentów elektronicznych, elektrotechnicznych, wyposażenia warsztatowego oraz automatyki przemysłowej. Obecnie realizuje swoją największą w historii inwestycję w ramach projektu Greenfield – budowę supernowoczesnego centrum logistycznego w Rzgowie pod Łodzią. Powierzchnia wyniesie 21 tys. mkw. W magazynie oprócz ludzi pracować będą także roboty.

Zobacz także: Wielka inwestycja TME pod Łodzią

Uruchomienie centrum logistycznego planowane jest na maj 2020 r., czyli w 30. rocznicę powstania firmy TME.

Organizatorem Konkursu Przedsiębiorca Roku jest Ernst & Young.

Zobacz wszystkich finalistów konkursu EY Przedsiębiorca Roku 2019

Na zdjęciu od lewej: Adam i Andrzej Kuczyńscy z TME; Bartosz Kubik, Ekoenergetyka-Polska

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter